19 Февруари, 2019
0.3126
    ALK 8399.04    0.8%     GRNT 819.84    1.13%     KMB 5511.54    1.71%     MKSD 200    1.89%     MPOL 378.85    1.57%     MPT 51376.33    -0.05%     MTUR 5110.78    0.21%     OHB 6719.33    0.29%     RZUS 105    7.14%     SBT 2412.53    3.16%     STB 1252.62    0.27%     STIL 125.5    2.87%     TEL 314.49    1.23%     TKVS 5250    -0.09%     TNB 15495.99    1.28%     TTK 1380    0%     UNI 2239.38    0.87%     ZILU 251.3    2.15%

Хрватска се покажа: Притвор за двајца напаѓачи на ватерполистите

Објавено во: Балкан 12 Февруари, 2019

Двајца 25-годишни хулигани се во притвор, а третиот е пуштен да се брани од слобода по вербалниот и физички напад на четворица млади ватерполисти на ривиерата во Сплит минатата недела, кога едниот од нападнатите дуи мораше да скокне во морето и таму да чека додека не дојде полиција.

На напаѓачите им е одреден истражен затвор од 30 дена бидејќи се осомниченио дека ги нападнале со ладно оружје спортистите само поради тоа што носеле тренерки со симболи на Црвена Ѕвезда.

Ватерполистите додека пиеле кафе биле нападнати со тупаници, клоци и палки, а од едниот од нив било побарано да го предаде клубскиот дрес, се вели во полицискиот извештај.

На оној што што скокна в море, Александар Краљ, му биле упатувани погрдни зборови и закани со мавтање на нож.

Кривичната истрага трае додека не се пронајдат уште двајца осомничени за кои полицијата трага од саботата.


Можеби ќе ве интересира

Маж се разнесе со бомба во Србија

Маж се разнесе со бомба во Србија

Хрватска шокирана од морбиден чин: Ја убила сестра си, па ја чувала во замрзнувач 20 години

Хрватска шокирана од морбиден чин: Ја убила сестра си, па ја чувала во замрзнувач 20 години

(ВИДЕО) Масовен протест во Тирана, демонстранти ја кршат владината зграда

(ВИДЕО) Масовен протест во Тирана, демонстранти ја кршат владината зграда

Борисов во Србија издејствува град да носи и бугарско име

Борисов во Србија издејствува град да носи и бугарско име

Словенечки пратеник поднесе оставка откако украде сендвич

Словенечки пратеник поднесе оставка откако украде сендвич

(ВИДЕО) Почнале од нула, а денес за нивното сирење слушнале и во Египет

(ВИДЕО) Почнале од нула, а денес за нивното сирење слушнале и во Египет

Мобилите нападнаа и во Бугарија, главниот доктор загрижен поради слабата имунизација

Мобилите нападнаа и во Бугарија, главниот доктор загрижен поради слабата имунизација

(ВИДЕО) Хрватите кажаа зошто им е добро во Ирска

(ВИДЕО) Хрватите кажаа зошто им е добро во Ирска

Словенците плаќаат ако им доведете работник

Словенците плаќаат ако им доведете работник