01 Март, 2024
0.0277

И ДЕНЕС ИСТА ПРИКАЗНА: Вербални напади за Јанева, таа не се предава!

Објавено во: Македонија 23 Септември, 2016

Добивај вести на Viber

Во тек е собраниската расправа на која и денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева одговара на прашањата на пратениците.

Таа вчера не го издржа притисокот и ја напушти седницата поради влошена здравствена состојба.

Денеска иста приказна.

Пратениците од владеачката гарнитува не престануваат со вербални напади кон обвинителката која се прослави по договорот од Пржино и која се нафати да води повеќе истраги .

На обвинувањата од пратеникот Крсто Муковски дека е неспособна и не знае да работи, Јанева не остана должна.

Таа посочи дека три дена намерно е држена во Собранието за да не може да работи.

„Три дена седам тука и одговарам на истите прашања. Вие намерно ме држите тука за да не можам да работам“, рече специјалната јавна обвинителка.

И денеска на истите прашања се бараа одговори.

Катица да каже каде се СЈО трошело пари и целосен финансиски извештај побара пратеникот Муковски, додавајќи дека за нејзините 15 странички немало за што да се дискутира.

Помеѓу другото, обвинителката потенцираше деа нема намера да одговара на прашања кои ги одговорила, а за тоа кој прислушувал ќе покажела истрагата на случајот „Пуч“.

Во салата каде Катица Јанева дава одговори е присутен и републичкиот јавен обвинител, Марко Зврлевски.

Можеби ќе ве интересира

ЗА ЛУКСУЗНОТО АУДИ: Поднесено e обвинение за Рамиз Мерко

ЗА ЛУКСУЗНОТО АУДИ: Поднесено e обвинение за Рамиз Мерко

КАКВИ ГЛУПЕРДИ РАСИПАНИ ЧОВЕЧЕ - препукувањата во „Левица“ се разгоруваат

КАКВИ ГЛУПЕРДИ РАСИПАНИ ЧОВЕЧЕ - препукувањата во „Левица“ се разгоруваат

ПАРТИЈАТА ДЕСНА НА ПАЛЕВСКИ ОБЈАВИ НЕГОВО ПИСМО - тврди дека не е одговорен за злосторствата

ПАРТИЈАТА ДЕСНА НА ПАЛЕВСКИ ОБЈАВИ НЕГОВО ПИСМО - тврди дека не е одговорен за злосторствата

ПОКАЖАВ ДЕКА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ МОЖЕ ДА БИДЕ НЕЗАВИСЕН ОД ЦЕНТРИ НА МОЌ, ДУРИ И ОД ОНИЕ КОИ ГО ПОДДРЖАЛЕ - Пендаровски најави граѓанска кандидатура со поддршка од СДСМ

ПОКАЖАВ ДЕКА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ МОЖЕ ДА БИДЕ НЕЗАВИСЕН ОД ЦЕНТРИ НА МОЌ, ДУРИ И ОД ОНИЕ КОИ ГО ПОДДРЖАЛЕ - Пендаровски најави граѓанска кандидатура со поддршка од СДСМ

НАПАДНАЛ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ВО СТРУШКАТА БОЛНИЦА: МВР со деталите

НАПАДНАЛ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ВО СТРУШКАТА БОЛНИЦА: МВР со деталите

ХАЈРЕДИНИ ЖЕСТОКО - ДУИ лесно може да плаќа гасачи, поранешниот министер со нова критика

ХАЈРЕДИНИ ЖЕСТОКО - ДУИ лесно може да плаќа гасачи, поранешниот министер со нова критика

И ПОНАТАМУ ПОВЕЌЕ УМРЕНИ ОТКОЛКУ РОДЕНИ - Македонија го губи населението

И ПОНАТАМУ ПОВЕЌЕ УМРЕНИ ОТКОЛКУ РОДЕНИ - Македонија го губи населението

ИЗВИНЕТЕ, АМА МЕНЕ ОД ДОМА МЕ УЧЕА ДА НЕ ЛАЖАМ: Најчевска за политичарите и влезот во политиката

ИЗВИНЕТЕ, АМА МЕНЕ ОД ДОМА МЕ УЧЕА ДА НЕ ЛАЖАМ: Најчевска за политичарите и влезот во политиката

„РАСЧИСТУВАМЕ СО ОПОРТУНИСТИЧКИОТ ЏГАН ВО НАШИТЕ РЕДОВИ, НЕМА НИКАКОВ ‚РАСКОЛ' ВО ЛЕВИЦА“ - се огласи партијата на Апасиев

„РАСЧИСТУВАМЕ СО ОПОРТУНИСТИЧКИОТ ЏГАН ВО НАШИТЕ РЕДОВИ, НЕМА НИКАКОВ ‚РАСКОЛ' ВО ЛЕВИЦА“ - се огласи партијата на Апасиев