22 Јуни, 2018
0.4696
    ALK 8331.04    0.37%     BESK 9899    1.01%     COMA 306    0%     GRNT 848.09    2.11%     KMB 5322.64    1.79%     MPT 43620.21    5.11%     MTUR 4790.91    1.94%     OHB 6376.92    -0.37%     OKTA 4747    9.98%     POPK 15    7.14%     RMDEN16 95.5    0%     RMDEN17 95.6    0.21%     RZLV 82.6    1.98%     RZUS 149.5    6.03%     STB 981.83    1.27%     STBP 896.62    0.28%     STIL 153.87    3.97%     TETE 2299.91    0.45%     TNB 13946.7    1.16%     TPLF 1113    -9.95%     TTK 1030.25    2.55%     UNI 2618.83    8.01%     ZILU 262.98    2.73%

Иако се во ЕУ, 54 отсто не можат да си дозволат да одат на одмор

Објавено во: Финансии, Балкан 09 Јуни, 2018

Повеќето Бугари односно 54%, велат дека не планираат да одмараат ова лето, a 44% изјавиле дека планираат да го сторат тоа, покажуваат податоците на „Галуп интернешнл". 

Истражувањето е направено  помеѓу 13-17 април и 1 - 5 јуни со 1.000 испитаници.

Повеќето Бугари не сакаат или не можат да ги спојат сите празници. Просечната сума на пари за летен одмор изнесува 1557 лева. 

Во Бугарија на море мислат дека нема да отидат 55% од оние кои велат дека ќе се одмораат летово. За одмор во странство размислуваат  36% од оние кои планираат одмор. 26% од луѓето кои сакаат да се одморат планираат да изберат една планина во Бугарија. Останатите ги спомнуваат сите форми на културни, спа и други видови туризам.

Можеби ќе ве интересира

Прекуграничните трансакции ќе се порамнуваат преку ново иновативно решение

Прекуграничните трансакции ќе се порамнуваат преку ново иновативно решение

Колку милиони ќе треба граѓаните за 30 години да платат за обврзницата?

Колку милиони ќе треба граѓаните за 30 години да платат за обврзницата?

ММФ одобри гигантски кредит од 50 милијарди долари за јужноамериканска земја

ММФ одобри гигантски кредит од 50 милијарди долари за јужноамериканска земја

Какви се цените на храната во Хрватска, Германија и Ирска?

Какви се цените на храната во Хрватска, Германија и Ирска?

ПОСКАПИ ПОНУДИ ОД СОСЕДИТЕ: Како туристички агенции прават пари од аранжманите за летување?

ПОСКАПИ ПОНУДИ ОД СОСЕДИТЕ: Како туристички агенции прават пари од аранжманите за летување?

Тевдовски задоволен од полнењето на буџетот

Тевдовски задоволен од полнењето на буџетот

Големо намалување на примателите на социјалната помош

Големо намалување на примателите на социјалната помош

Колку пари ќе издвои Општина Аеродром за секое прваче од буџетот?

Колку пари ќе издвои Општина Аеродром за секое прваче од буџетот?

Сите гледаме Светско првенство, а тоа ќе не чини 11,9 милијарди долари

Сите гледаме Светско првенство, а тоа ќе не чини 11,9 милијарди долари