Играч од Свети Николе “фати милионче“

Објавено во: Мои пари 23 Јуни, 2020

Добивај вести на Viber

Нова добивка од милион денари во “Sport Life”

Викендов, играчот на Sport Life во Свети Николе  успеал да ги погоди сите 6 натпревари на своето ливче и да се впише во листата на освојувачи на милионски суми од Sport Life.

Избрал мечеви кои не се дел од врвните топ 5 лиги, а се искачил на врвот, вложувајќи 850 денари. Добитната комбинација се состоела од типување на точна прогноза за победникот на мечот и дека на истот ќе има 3 и повеќе голови.

Мечевите кои ги одбрал иако од различни првенства навистина му се наредиле: Од шведското првенство победа на Норкопинг со 3:0 против Ѓургарден, од германската Цвајте  (втора лига) 3:1 за Дармштад против Вехен, и тоа со пресврт во второто полувреме, а Штутгарт без  проблеми и убедливо со 6:0 го победил Нирнберг на гости. Плеада голови паѓаат и на трите меча кои ги одбрал од норвешкиот шампионат.

Интересно е дека на мечот меѓу Бран и Викинг конечниот резултат од 3:0 бил постигнат дури во продолжението во 94 минута, а за малку милионот ќе бил загубен да не бил промашен пеналот за гостите досуден во 79 минута.

Сè на сè возбудлива и богата со голови игра за висока милионска добивка, и тоа по втор пат за една недела во Sport Life.