10 Декември, 2019
0.0169

ИМА ДВЕ ЌУКИ, КРЕДИТ, ПУШКА И ПИШТОЛ: Каков имот поседува новиот потпретседател на Собранието Рамчиловиќ

Објавено во: Економија 14 Ноември, 2019

По жестока расправа Зеќир Рамчиловиќ беше меѓу „избрканите“ од ВМРО ДПМНЕ и стана дел од независната пратеничка група на ВМРО ДПМНЕ, доби зелено светло и стана потпретседател во Собранието.

На почетокот на месецот ја напушти пратеничката група а на новата функција доаѓа по препорака на коалиционите партнери СДСМ и ДУИ.

Фактор ѕирна во имотната состојба која новиот потпретседател ја има доставено до Државната комисија за спречување корупција како пратеник а дали истата ќе претрпи некои промени по новиот избор на Рамчиловиќ останува да следиме.

Според анкетниот лист , Зеќир на свое име има земјиште , две куќи, моторно возило но поседува и оружје а има и кредит.

На име на родителите пријавил земјоделско земјиште во Долно Коњари.

Имено и двете куќи кои се на негово име се наоѓаат во Долно Коњари а едната од нив која има површина од 168 м2 е проценета на 1,8 милиони денари.

Помалата пак, од 123 м2 е проценета на 600 000 денари.

Од 2015 година Рамчиловиќ земал кредит од 480 000 денари на шест години.

Тој вози Голф 5 проценет на 162 илајди денари а поседува и оружје, односно ловна пушка и пиштол кој според имотниот лист го купил годинава.


Можеби ќе ве интересира

Колку и да им вртат раце Американците, Бугарија ќе мора да го пушти гасот од „Турски тек“

Колку и да им вртат раце Американците, Бугарија ќе мора да го пушти гасот од „Турски тек“

Кој е кумановецот чии фирми направија 100 милиони евра приход лани

Кој е кумановецот чии фирми направија 100 милиони евра приход лани

ИНТЕРВЈУ ТРИФУН КОСТОВСКИ: Не ја продаваме Еуростандард банка - со новиот менаџмент таа пак ќе биде силна

ИНТЕРВЈУ ТРИФУН КОСТОВСКИ: Не ја продаваме Еуростандард банка - со новиот менаџмент таа пак ќе биде силна

Германците бараат гастарбајтери, а сами бегаат од државата: Зошто и каде најчесто заминуваат?

Германците бараат гастарбајтери, а сами бегаат од државата: Зошто и каде најчесто заминуваат?

ДВЕ ГЛАВНИ НАГРАДИ ОД 3 МИЛИОНИ ДЕНАРИ: Скенирајте фискални и добијте од 1000 па до 100 илјади денари

ДВЕ ГЛАВНИ НАГРАДИ ОД 3 МИЛИОНИ ДЕНАРИ: Скенирајте фискални и добијте од 1000 па до 100 илјади денари

Ангеловска: Граѓаните можат да добијат и до 20.830 евра субвенција преку „Купи куќа, купи стан“

Ангеловска: Граѓаните можат да добијат и до 20.830 евра субвенција преку „Купи куќа, купи стан“

Кој во Штип а кој во Гевгелија ги прави најголемите пари?

Кој во Штип а кој во Гевгелија ги прави најголемите пари?

К-15 не им следува на сите вработени: Кога го губи работникот правото на регрес?

К-15 не им следува на сите вработени: Кога го губи работникот правото на регрес?

Дел од скенирачите на фискални сметки се офајдија, што е со останатите на кои не им легнаа пари од „Мој ДДВ“

Дел од скенирачите на фискални сметки се офајдија, што е со останатите на кои не им легнаа пари од „Мој ДДВ“