01 Декември, 2020
0.0204

ИНЦИДЕНТ: Кондовци истепале полицајци, едниот со автомобил удрил во полициски службеник

Објавено во: Македонија 21 Октомври, 2020

Нов напад на полицајци имало во главниот град. 

Кондовец со возило удрил во полицаец и побегнал, а нападнати се и полицајците што го пронашле. 

На скопската улица Ѓорче Петров, синоќа автомобил „ауди“, кој го возел А. А. (26) од село Кондово, не застанал на даден знак и удрил во полицаец. 

По преземените мерки од полицијата, А. А. е пронајден.

Потоа повеќе лица физички ги нападнале полициските службеници. 

Од МВР преземаат мерки за расчистување на настанот. 

Последниве месеци имаше повеќе напади на полицајци, во Скопје, но и во Битола, Македонски Брод и други места. 

При еден од нападите во Скопје, неколку момчиња ги снимаа полицајците. 

Можеби ќе ве интересира

Бугарија категорично НЕ, Меркел уште дава надеж за Македонија

Бугарија категорично НЕ, Меркел уште дава надеж за Македонија

Костадинов се пофали дека ќе ја донира целата пратеничка плата

Костадинов се пофали дека ќе ја донира целата пратеничка плата

Протестот почнува во 12.30: Мицкоски се извинува за метежот, бара масовност

Протестот почнува во 12.30: Мицкоски се извинува за метежот, бара масовност

СУДСКИТЕ ХОДНИЦИ РИЗИЧНИ: Адвокати реагираат дека поради долго чекање рочишта се изложени на зараза со ковид

СУДСКИТЕ ХОДНИЦИ РИЗИЧНИ: Адвокати реагираат дека поради долго чекање рочишта се изложени на зараза со ковид

ИТАЛИЈАНСКИ НОВИНАР ЗА ФАКТОР: Maкедонија да преговара со Бугарија, а во ЕУ да се смени механизмот на гласање

ИТАЛИЈАНСКИ НОВИНАР ЗА ФАКТОР: Maкедонија да преговара со Бугарија, а во ЕУ да се смени механизмот на гласање

Податоците на полноќ: 32 починати пациенти, Скопје на врвот

Податоците на полноќ: 32 починати пациенти, Скопје на врвот

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Во Брисел нема оптимизам дека ќе ги почнеме преговорите, во Македонија се протестира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Во Брисел нема оптимизам дека ќе ги почнеме преговорите, во Македонија се протестира

ВМРО-ДПМНЕ протестираше во 11 града: Ласовска порача дека никој нема право да ги негира фактите

ВМРО-ДПМНЕ протестираше во 11 града: Ласовска порача дека никој нема право да ги негира фактите

Изјавите на Заев нема да им ги врзат рацете на историчарите, вели Ѓоргиев

Изјавите на Заев нема да им ги врзат рацете на историчарите, вели Ѓоргиев