20 Мај, 2018
0.3161
    ALK 8098.79    0.29%     BESK 7738.39    -2.05%     GRNT 743.11    -1.78%     KMB 4373.93    0.64%     MKSD 204    9.68%     MPT 30016.78    0.05%     MTUR 4100    -0.41%     OHB 6498.44    0.11%     PPIV 44500    0%     RMDEN16 95.5    0.42%     RZLE 14    0%     RZLV 44    0%     RZUS 124.82    -0.94%     STB 1022.5    -0.26%     STBP 1102.85    0.07%     STIL 132.97    3.31%     TEL 270    -1.46%     TNB 13718    3%     TPLF 1573.88    -1.18%     TTK 860    -1.23%     UNI 2420.09    2.55%     ZILU 238    8.18%

Интервју Билјана Дебарлиева: Правото го замени со телевизија

Објавено во: Стил 06 Декември, 2017

Убава и насмеана. Спокојна и со перфектна дикција. Така ја препознаваат Билјана Дебарлиева. По професија е правник. Но, правото го замени со телевизискиот екран. Почна случајно, а остана нејзин професионален избор. Сака книги, патувања, па и да свири на клавир. Мајка на две прекрасни деца Ана и Мики. Вљубена во својот сопруг. Билјана ни раскажува за себе денес на Женски Магазин.

Женски Магазин Кој е поголем предизвик за вас на телевизија, вести или емисија?

Дебарлиева Во мојата 24-годишна кариера поминав низ многу ТВ проекти, најразлични емисии, снимање прилози на терен, едукативни, контактни, музички, а секако и информативни, т.е. како презентер на вести. И тоа секогаш било или наизменично или по неколку обврски во исто време во трите медиуми во кои сум работела досега. Во секој случај, барем за мене лично, поголем предизвик се емисиите, затоа што во нив сама го осмислувам она што е финален производ. Само во тој случај можам да ја изразам мојата креативност, да внесам нешто што е мој личен белег. Во презентерството, ако го работиш истото подолг период, барем за мене, станува сувопарно, затоа што го презентираш она што некој друг го смисли и го напишал. Преку емисиите стекнуваме нови пријателства со луѓе од најразлични профили, а при самата подготовка учам и осознавам и нови нешта и работи.

Целото интервју прочитајте го на Женски магазин, овде.

Можеби ќе ве интересира

КРАЛСКАТА ВЕНЧАВКА: Најубавите парови, фустани и познати од кралската свадба!

КРАЛСКАТА ВЕНЧАВКА: Најубавите парови, фустани и познати од кралската свадба!

Меланија Трамп се врати во Белата Куќа

Меланија Трамп се врати во Белата Куќа

Прва фотка од невестата: Меган Маркл тргна кон катедралата, изгледа преубаво!

Прва фотка од невестата: Меган Маркл тргна кон катедралата, изгледа преубаво!

BBC откри какво ќе биде времето за кралската свадба

BBC откри какво ќе биде времето за кралската свадба

Редослед по минути: Како ќе се одвива кралската свадба?

Редослед по минути: Како ќе се одвива кралската свадба?

ДЕТАЛИ ЗА ВЕНЧАВКАТА: Утре стапуваат во брак принцот Хари и актерката Меган Маркл

ДЕТАЛИ ЗА ВЕНЧАВКАТА: Утре стапуваат во брак принцот Хари и актерката Меган Маркл

Милчо Манчевски повикува на аудиција за новиот филм

Милчо Манчевски повикува на аудиција за новиот филм

(ГАЛЕРИЈА) „Матурска парада“: Скопските матуранти го одиграа познатиот танц квадрил

(ГАЛЕРИЈА) „Матурска парада“: Скопските матуранти го одиграа познатиот танц квадрил

НОВ ПРЕДИЗВИК ЗА ИВАНА ТОРЕС: Нарушено здравјето на нејзиниот сопруг, авантурата со комбе одложена

НОВ ПРЕДИЗВИК ЗА ИВАНА ТОРЕС: Нарушено здравјето на нејзиниот сопруг, авантурата со комбе одложена