24 Јуни, 2018
0.3447
    ALK 8331.04    0.37%     BESK 9899    1.01%     COMA 306    0%     GRNT 848.09    2.11%     KMB 5322.64    1.79%     MPT 43620.21    5.11%     MTUR 4790.91    1.94%     OHB 6376.92    -0.37%     OKTA 4747    9.98%     POPK 15    7.14%     RMDEN16 95.5    0%     RMDEN17 95.6    0.21%     RZLV 82.6    1.98%     RZUS 149.5    6.03%     STB 981.83    1.27%     STBP 896.62    0.28%     STIL 153.87    3.97%     TETE 2299.91    0.45%     TNB 13946.7    1.16%     TPLF 1113    -9.95%     TTK 1030.25    2.55%     UNI 2618.83    8.01%     ZILU 262.98    2.73%

ИНТЕРВЈУ ДРАГАНА ЛЕВЕНСКА: Верував во себе и кога вратите ми беа затворени

Објавено во: Стил 12 Март, 2018

Пред да запишам актерска игра студирав книжевност. Глумата не беше само сон, туку и моја голема љубов. Верував дека еден ден коцките ќе ги имам јас во раце. Бев трпелива и упорна, вели популарната актерка која во МНТ игра во претставите „Тероризам“, „Животот е прекрасен“ и „Авантурите на Аладин“

Има солидна колекција плочи наследена од нејзиниот дедо. Освен со добра музика, се опушта со книга или со пешачење. Сè повеќе и недостасуваат родителите кои веќе четири години живеат во Малта. Драгана Левенска е една од најангажираните актерки на својата генерација. Во нејзината матична куќа, Македонскиот народен театар, може да ја видите во претставите „Тероризам“, „Животот е прекрасен“ и „Авантурите на Аладин“. Моментно се подготвува за улогата во играно-документарниот филм „Меморија“ во режија на Василка Аврамовска, во кој на еден психоделичен начин се раскажува за скршените моменти, мисли и сеќавања кои го сочинуваат човечкиот живот. Игра и во филмот The Tempted кој лани се снимаше во продукција на „Лондон Филм Скул“, а кој месецов конкурира на повеќе светски фестивали.

Целиот текст прочитајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

ТАЛЕСКИ СЕ ЗАКОЛНА НА ВЕЧНА ЉУБОВ

ТАЛЕСКИ СЕ ЗАКОЛНА НА ВЕЧНА ЉУБОВ

„БЕЛО ЛИЦЕ ЉУБАМ ЈАС“ МИ Е ОМИЛЕНА ПЕСНА: Емотивен концерт на Јелена Томашевиќ

„БЕЛО ЛИЦЕ ЉУБАМ ЈАС“ МИ Е ОМИЛЕНА ПЕСНА: Емотивен концерт на Јелена Томашевиќ

И новата локална власт на Прилеп продолжува да носи ултра-фолкери на Пиво-фест

И новата локална власт на Прилеп продолжува да носи ултра-фолкери на Пиво-фест

ДВОЈНИКОТ НА ФРЕДИ МЕРКЈУРИ ВО ПАРК: Цело Скопје на концертот за "Квин"

ДВОЈНИКОТ НА ФРЕДИ МЕРКЈУРИ ВО ПАРК: Цело Скопје на концертот за "Квин"

(ГАЛЕРИЈА)- КАКО ИЗГЛЕДАЛЕ МАКЕДОНСКИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ВО МЛАДОСТА ?

(ГАЛЕРИЈА)- КАКО ИЗГЛЕДАЛЕ МАКЕДОНСКИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ВО МЛАДОСТА ?

Првиот ден од Skopje Street Music Festival ги оправда очекувањата

Првиот ден од Skopje Street Music Festival ги оправда очекувањата

Запознајте го македонскиот Кенеди кој живее на Шар Планина

Запознајте го македонскиот Кенеди кој живее на Шар Планина

Започнува Sкопје Street Music Festival

Започнува Sкопје Street Music Festival

НОТАРКАТА НА ЕСМА ПОЧИНАЛА ВО ИСТ ДЕН СО ЛЕГЕНДАРНАТА ПЕЈАЧКА

НОТАРКАТА НА ЕСМА ПОЧИНАЛА ВО ИСТ ДЕН СО ЛЕГЕНДАРНАТА ПЕЈАЧКА