22 Септември, 2018
0.3155
    ALK 8001    -0.04%     BESK 10100    0%     CEVI 1000    0%     GRNT 820    0%     KMB 5174.73    0.16%     MPOL 314    0%     MPT 47013    -1.53%     OHB 6600    0.79%     OKTA 4296.07    0.92%     RZTK 526    0%     RZUS 108    0%     STB 1115    0.54%     STBP 1158    0.73%     TNB 14007.94    0.06%     TTK 1135    -0.03%     UNI 2307.38    -0.99%

ИНТЕРВЈУ ДРАГАНА ЛЕВЕНСКА: Верував во себе и кога вратите ми беа затворени

Објавено во: Стил 12 Март, 2018

Пред да запишам актерска игра студирав книжевност. Глумата не беше само сон, туку и моја голема љубов. Верував дека еден ден коцките ќе ги имам јас во раце. Бев трпелива и упорна, вели популарната актерка која во МНТ игра во претставите „Тероризам“, „Животот е прекрасен“ и „Авантурите на Аладин“

Има солидна колекција плочи наследена од нејзиниот дедо. Освен со добра музика, се опушта со книга или со пешачење. Сè повеќе и недостасуваат родителите кои веќе четири години живеат во Малта. Драгана Левенска е една од најангажираните актерки на својата генерација. Во нејзината матична куќа, Македонскиот народен театар, може да ја видите во претставите „Тероризам“, „Животот е прекрасен“ и „Авантурите на Аладин“. Моментно се подготвува за улогата во играно-документарниот филм „Меморија“ во режија на Василка Аврамовска, во кој на еден психоделичен начин се раскажува за скршените моменти, мисли и сеќавања кои го сочинуваат човечкиот живот. Игра и во филмот The Tempted кој лани се снимаше во продукција на „Лондон Филм Скул“, а кој месецов конкурира на повеќе светски фестивали.

Целиот текст прочитајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Напуштена шеќерана ја претвориле во луксузен хотел

(ФОТО) Напуштена шеќерана ја претвориле во луксузен хотел

(ВИДЕО) Трка на супер-автомобили, супербајк, формула 1 болид, приватен џет и воен ловец - Кој победи?

(ВИДЕО) Трка на супер-автомобили, супербајк, формула 1 болид, приватен џет и воен ловец - Кој победи?

СЕ ИЗНАСЛУШАВ СЕШТО ЗА МЕНЕ, ВРЕМЕТО ЌЕ ЈА ПОКАЖЕ ВИСТИНАТА: Интервју со Зоран Џорлев

СЕ ИЗНАСЛУШАВ СЕШТО ЗА МЕНЕ, ВРЕМЕТО ЌЕ ЈА ПОКАЖЕ ВИСТИНАТА: Интервју со Зоран Џорлев

(ФОТО) Боки, Геро и пола Влада на свадба кај Стефан Богоев

(ФОТО) Боки, Геро и пола Влада на свадба кај Стефан Богоев

ЈАНЕ ЗАКРЕПНУВА ПО ОПЕРАЦИЈАТА ВО ПАРИЗ: Еден ден и јас ќе играм фудбал

ЈАНЕ ЗАКРЕПНУВА ПО ОПЕРАЦИЈАТА ВО ПАРИЗ: Еден ден и јас ќе играм фудбал

Пред огледало со Јована Стојменовиќ: Не сум зависник од салоните за убавина

Пред огледало со Јована Стојменовиќ: Не сум зависник од салоните за убавина

ВИСОКИ ЦЕНИ ВО НИСКА СЕЗОНА: Колку ќе потрошите на грчките плажи?

ВИСОКИ ЦЕНИ ВО НИСКА СЕЗОНА: Колку ќе потрошите на грчките плажи?

НЕКОГАШ МИС СЕГА БАНКАРКИ И СЛАТКАРКИ: Кои се сите македонски убавици со титула?

НЕКОГАШ МИС СЕГА БАНКАРКИ И СЛАТКАРКИ: Кои се сите македонски убавици со титула?

(ФОТО) ГРАДОВИ НА ДУХОВИ ВО ЕВРОПА: Убави се, но зошто немаат жители?

(ФОТО) ГРАДОВИ НА ДУХОВИ ВО ЕВРОПА: Убави се, но зошто немаат жители?