19 Април, 2018
0.0618

ИНТЕРВЈУ ЈЕЛЕНА ЈОВАНОВА-ПЕРИЌ: Учам да живеам на релација Македонија-Хрватска

Објавено во: Стил 08 Јануари, 2018

Вели дека минатата година и била хаотична и многу забавна. „Виновни“ за тоа се седумте различни проекти во четирите различни држави кои ги работела. Популарната актерка Јелена Јованова-Периќ на ТВ гледачите им прирасна за срце како Јелена рецепционерката од Тв серијата „Преспав“, чија втора сезона ја гледаме секој вторник и секоја среда на ТВ „24“, но и како Милена од Тв серијата „На терапија“. Јелена се најде и во времето на „лудите дваесетти“, играјќи една од главните улоги во бродвејскиот хит- мјузикл „Чикаго“ во МНТ. Шармантната актерка успешно ја гради својата интернационална кариера, особено од 2011 година па наваму, по улогата на Есма во филмот „Во земјата на крвта и медот“ кој го режираше Анџелина Џоли. Поради љубовта кон својот сопруг, хрватскиот актер Стјепан Периќ и ангажманите кои ги има во Хрватска, Јелена вели дека живее на релација помеѓу двете земји, а нов предизвик и е шпанскиот јазик, поради главната женска улога во шпански филм чије снимање штотуку го завршила.

Прочитајте го интервјуто на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Стивен Спилберг и донесе богатство на филмската индустрија

Стивен Спилберг и донесе богатство на филмската индустрија

EXPLORIS: Убавица со која ќе завладеете на морињата

EXPLORIS: Убавица со која ќе завладеете на морињата

Пронајдена подморницата „со која Хитлер избегал во Јужна Америка“

Пронајдена подморницата „со која Хитлер избегал во Јужна Америка“

ИНТЕРВЈУ ДУКЕ БОЈАЏИЕВ: Среќата е личен избор, а не нешто дадено од Бога

ИНТЕРВЈУ ДУКЕ БОЈАЏИЕВ: Среќата е личен избор, а не нешто дадено од Бога

ИНТЕРВЈУ: ПРОФ. Д-Р НЕБОЈША ТАСИЌ - КАРДИОЛОГ: И младите жени се изложени на ризикот од инфаркт

ИНТЕРВЈУ: ПРОФ. Д-Р НЕБОЈША ТАСИЌ - КАРДИОЛОГ: И младите жени се изложени на ризикот од инфаркт

НОВИТЕТ: Електричен автопат - ги полни возилата

НОВИТЕТ: Електричен автопат - ги полни возилата

Ова се физичките последици на депресијата!

Ова се физичките последици на депресијата!

Кој не би посакал да работи во овие луксузни канцеларии на Космопилитан?!

Кој не би посакал да работи во овие луксузни канцеларии на Космопилитан?!

Ризикот за смрт кај жените љубители на алкохол е дупло поголем отколку кај мажите

Ризикот за смрт кај жените љубители на алкохол е дупло поголем отколку кај мажите