21 Април, 2018
0.0884

ИНТЕРВЈУ ПРЕД СКОПСКИОТ КОНЦЕРТ, МАТЕ МИШО КОВАЧ: Не и помагам на ќерка ми во кариерата

Објавено во: Стил 12 Февруари, 2018

За мене Ивана пее извонредно. Тотално ја освои Словенија. Мислам дека јас и пречам, затоа што сите оние кои се занимаваат со музика мислат дека таа не би пеела ако не ми беше ќерка. Истите тие сметаат дека јас ја буткам Ивана и дека јас сум ја донел на сцената. Тоа воопшто не е точно. Ништо не сум и помогнал.

Легендарниот хрватски пејач, Мате Мишо Ковач, на 17 февруари ќе одржи концерт во ВИП Арената во Скопје. Мишо, кој во осумдесетите полнеше и по неколку Универзални сали по ред, во Скопје ќе пее по неполни 25 години пауза. Од 1971 година, Мишо има снимено 28 студиски албуми и 12 компилациски. Роден е во Трибуњ, Далмација во 1941 година, најдрагите песни му се токму оние посветени на родниот крај. Во 1992 година, семејството Ковач доживеа голема трагедија, откако синот на Мишо и неговата тогашна сопруга Анита, Еди, загина на 16 годишна возраст. Иако хрватската полиција објави дека се работи за самоубиство, Ковач и денес тврди дека станува збор за убиство. 

Читајте повеќе на Женски магазин, овде.

Можеби ќе ве интересира

Колку ќе заработува Роналдо со новиот договор

Колку ќе заработува Роналдо со новиот договор

Чуден експеримент за откажување од цигари

Чуден експеримент за откажување од цигари

Интервју со спец. д-р Тина Темелковска: Стигмата како непотребна бариера за заштита на менталното здравје

Интервју со спец. д-р Тина Темелковска: Стигмата како непотребна бариера за заштита на менталното здравје

Во Градски парк се одбележува Европска недела на имунизација

Во Градски парк се одбележува Европска недела на имунизација

Со ова заштедија 800 години во работни часови

Со ова заштедија 800 години во работни часови

Древните лекари со масло од роза лечеле над 20 болести!

Древните лекари со масло од роза лечеле над 20 болести!

Роџер Вотерс не сака да работи за „Белите Шлемови“

Роџер Вотерс не сака да работи за „Белите Шлемови“

Само една чашка алкохол дневно може да го скрати животот

Само една чашка алкохол дневно може да го скрати животот

Идеален за мини викенд патување: Ова е најевтинитот европски град!

Идеален за мини викенд патување: Ова е најевтинитот европски град!