18 Ноември, 2019
0.0175

ИСЕЛЕНИЦИТЕ ОДГОВОРИЈА: Ова се земјите каде е најдобро да се преселите

Објавено во: Свет 17 Јуни, 2019

Expat Explorer е сајтот кој ги објави резултатите од анкетата направена со иселеници за тоа која земја е најдобра за живеење.

Сингапур го зазема првото место, како најдобра земја за оние кои сакаат да се отселат и вработат. Германија каде мигрираат голем број луѓе, сепак е на последно место од избраните земји. 

Листа на десет најдобри земји за имигранити:

Сингапур

Нов Зеланд

Канада

Чешка

Швајцарија

Норвешка

Австрија

Шведска

Бахреин

Германија

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ПАТНИЦИТЕ ВИДОА ДВЕ ИЗГРЕЈСОНЦА: Урнат рекордот за најдолг лет во историјата

(ВИДЕО) ПАТНИЦИТЕ ВИДОА ДВЕ ИЗГРЕЈСОНЦА: Урнат рекордот за најдолг лет во историјата

(ФОТО) Еве како изгледа денес Венеција

(ФОТО) Еве како изгледа денес Венеција

(ФОТО+ВИДЕО) ФРАНЦИЈА ОКОВАНА ОД СНЕЖНО НЕВРЕМЕ: Едно лице загина

(ФОТО+ВИДЕО) ФРАНЦИЈА ОКОВАНА ОД СНЕЖНО НЕВРЕМЕ: Едно лице загина

Туристите се фотографираат во поплавената Венеција

Туристите се фотографираат во поплавената Венеција

(ФОТО+ВИДЕО) НОВИ НЕМИРИ: Уште четворица загинати во протестите во Боливија

(ФОТО+ВИДЕО) НОВИ НЕМИРИ: Уште четворица загинати во протестите во Боливија

Огромна сума пари е потребна за санација на штетите од поплавите во Венеција

Огромна сума пари е потребна за санација на штетите од поплавите во Венеција

(ВИДЕО) Брунјаро: Венеција е прва граница на она што ќе му се случи на целиот свет

(ВИДЕО) Брунјаро: Венеција е прва граница на она што ќе му се случи на целиот свет

(ФОТО+ВИДЕО) „Жолтите елеци“ запалија автомобили и демолираа банка

(ФОТО+ВИДЕО) „Жолтите елеци“ запалија автомобили и демолираа банка

(ВИДЕО+ФОТО) ЌЕ ЗАВРШИ КАКО АТЛАНТИДА: Еве зошто Венеција тоне

(ВИДЕО+ФОТО) ЌЕ ЗАВРШИ КАКО АТЛАНТИДА: Еве зошто Венеција тоне