20 Јануари, 2019
0.2983
    ALK 8300.96    -1.19%     GRNT 825    -1.05%     KJUBI 1543    -2.96%     KMB 5320    -0.58%     MPT 50000    -0.09%     MTUR 5050    -0.98%     OHB 6599.5    -0.01%     OKTA 4500    0%     RZLV 73    2.82%     STB 1244.42    -1.55%     STIL 118    -7.09%     TEL 302    0%     TNB 14989.86    -0.01%     UNI 2145    2.97%

ИСТРАГА: Ќе ги бараат луѓето кои им се закануваат на грчките пратеници за да не гласаат

Објавено во: Балкан 12 Јануари, 2019

Закани има до грчките пратеници поради Договорот од Преспа, поради што е покрената истрага.

Обвинител од грчкиот Врховен суд наложи започнување на истрага поради закани кон пратениците од десничарската партија „Независни Грци“. Со пораки се повикуваат да не гласаат за договорот.

Претходно два грчки сајтови објавија дека пратениците добиле заканувачки текстуални пораки во кои од нив се бара да гласаат против договорот за промена на името, пренесе „Ројтерс“, повикувајќи се на неименувани судски извори.

И во текот на преговорите за поранешниот министер за надворешни работи, Никос Коѕијас имаше закани по живот, и нему му беа испратени куршуми. 

Можеби ќе ве интересира

Најпотресен момент на Водици: Јована го победи ракот, па доплива до светиот крст-ги расплака сите!

Најпотресен момент на Водици: Јована го победи ракот, па доплива до светиот крст-ги расплака сите!

(ВИДЕО) Хрватски пензионер објасни кој е најдобар лек против грип, од неговата порака за пензионери ќе се смеете цел ден

(ВИДЕО) Хрватски пензионер објасни кој е најдобар лек против грип, од неговата порака за пензионери ќе се смеете цел ден

Колку е максималната казна затвор во земјите на Балканот?Македонија меѓу оние кои имаат доживотна

Колку е максималната казна затвор во земјите на Балканот?Македонија меѓу оние кои имаат доживотна

Протести дури и во Преспа против Спогодбата

Протести дури и во Преспа против Спогодбата

По седум години пауза екс албански политичар се враќа на сцена

По седум години пауза екс албански политичар се враќа на сцена

(ВИДЕО) СНЕЖНО НЕВРЕМЕ ГО ПОГОДИ КОТОР: Паѓал град колку лешник

(ВИДЕО) СНЕЖНО НЕВРЕМЕ ГО ПОГОДИ КОТОР: Паѓал град колку лешник

(ВИДЕО) Дачиќ му испеа две песни на Путин

(ВИДЕО) Дачиќ му испеа две песни на Путин

Нема ни вода, ни струја, пешачи по 3 км до училиштето, но ги има сите петки

Нема ни вода, ни струја, пешачи по 3 км до училиштето, но ги има сите петки

Соседите во топ 10 најљубезни домаќини за туристите

Соседите во топ 10 најљубезни домаќини за туристите