07 Август, 2022
0.0225

ИЗГОР СКАПО: Брачен пар откри колку платил за ручек на Миконос

Објавено во: Балкан 05 Август, 2022

Добивај вести на Viber

Млад брачен пар за ручек „од нога“ на Миконос платил над 400 евра. 

Станува збор за двојка од Канада која заминала на меден месец, а меѓу дестинациите кои ги посетиле биле Грција и островот Миконос. 

Алекс и Линдзи Брин од Торонто нарачале едно пиво, коктел и десетина остриги и за сето тоа платиле повеќе од 400 евра. Тие го споделија своето искуство за да ги предупредат другите луѓе. 

Парот три седмици патувал низ Европа и тврдат дека никаде не сретнале толку високи цени.

„Бевме шокирани, особено затоа што имавме навистина добри оброци во Италија. Во просек потрошивме околу 120 евра за целосна вечера со неколку коктели и мезе. Подготвени сме да потрошиме кога е оправдано, но ова време не беше. За среќа, имавме пари“ – рече таа.

Споменатиот ресторан „DC Oyster“, извесен Димитриос Каламарас објасни дека има работа со „инфлуенсери кои се обидуваат да добијат бесплатен оброк“.

Можеби ќе ве интересира

ГРАЃАНИТЕ СЕ РЕВОЛТИРАНИ, инцидентот во кој загина малата Јонада иницираше нови протести

ГРАЃАНИТЕ СЕ РЕВОЛТИРАНИ, инцидентот во кој загина малата Јонада иницираше нови протести

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО ХВАР! Маж загина, пожарникарите се борат со огнените јазици (Видео)

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО ХВАР! Маж загина, пожарникарите се борат со огнените јазици (Видео)

ДВЕ КАФИЊА, СОК И ВОДА, ИЗГОР СМЕТКА, брачен пар седнал на пијачка на Златибор и платил над 100 денари само за вода!

ДВЕ КАФИЊА, СОК И ВОДА, ИЗГОР СМЕТКА, брачен пар седнал на пијачка на Златибор и платил над 100 денари само за вода!

ТРГНАЛЕ НА СВЕТО МЕСТО, НО „ЗАВРШИЈА“ ВО ПЕКОЛ, во несреќата на полскиот автобус во Хрватска патувале верници

ТРГНАЛЕ НА СВЕТО МЕСТО, НО „ЗАВРШИЈА“ ВО ПЕКОЛ, во несреќата на полскиот автобус во Хрватска патувале верници

ПРИШТИНА ЈА ОСЛОБОДИ РУСКАТА НОВИНАРКА, претходно се закануваа дека ќе ја предадат на Украина

ПРИШТИНА ЈА ОСЛОБОДИ РУСКАТА НОВИНАРКА, претходно се закануваа дека ќе ја предадат на Украина

Косовската полиција ја уапси руската новинарка Дарија Асламова

Косовската полиција ја уапси руската новинарка Дарија Асламова

Ердоган потврди: Ќе плаќаме во рубљи

Ердоган потврди: Ќе плаќаме во рубљи

Меѓу загинатите во Хрватска три католички свештеници и шест калуѓерки

Меѓу загинатите во Хрватска три католички свештеници и шест калуѓерки

Германка загина во судар на два брода во Хрватска

Германка загина во судар на два брода во Хрватска