17 Февруари, 2020
0.0220

Изгоре автомобил на екс министер од ДУИ

Објавено во: Македонија 24 Јануари, 2020

Запален е автомобилот на екс министерот Дритон Кучи од ДУИ. 

Ова се случило ноќеска, а информациите говорат дека запалениот автомобил експлодирал, по што пожарот зафатил неколку возила.

Во СВР Скопје е пријавено дека во подземна гаража во Скопје настанал пожар во неколку возила. Полициски службеници  излегле на местото и констатирале дека целосно е опожарено патничко возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, а делумно се опожарени патничко возило „пежо“ со скопски регистарски ознаки и патничко возило „мерцедес“, исто со скопски регистарски ознаки. 

Претходно изгореа автомобилите на пејачките  Ребека и Сузана Турунџиева.

Можеби ќе ве интересира

Власта денес ќе маршира до судовите и ќе бара правда

Власта денес ќе маршира до судовите и ќе бара правда

Катимерини: Знамето на НАТО нема да му донесе победа на Заев

Катимерини: Знамето на НАТО нема да му донесе победа на Заев

АТРАКТИВНИ ИЛИ ПРАВЕДНИ - со Бугарија и Косово имаме најниски даноци во регионот

АТРАКТИВНИ ИЛИ ПРАВЕДНИ - со Бугарија и Косово имаме најниски даноци во регионот

Министерството за труд без министер до избори

Министерството за труд без министер до избори

ЕУ поздравија, Спасовски и Османи летаат во Брисел

ЕУ поздравија, Спасовски и Османи летаат во Брисел

Спикерот Џафери вечерва ги распиша изборите

Спикерот Џафери вечерва ги распиша изборите

ФОКУС НА ДЕНОТ: Изгласан е Законот за ЈО, по што Собранието се распушти

ФОКУС НА ДЕНОТ: Изгласан е Законот за ЈО, по што Собранието се распушти

Мицкоски: Заев се ослободува од поткуп

Мицкоски: Заев се ослободува од поткуп

ЕКСПРЕСНО: Пендаровски ги потпиша Законите за ЈО и за Советот на јавни обвинители

ЕКСПРЕСНО: Пендаровски ги потпиша Законите за ЈО и за Советот на јавни обвинители