22 Септември, 2020
0.0186

Изгоре автомобил на екс министер од ДУИ

Објавено во: Македонија 24 Јануари, 2020

Запален е автомобилот на екс министерот Дритон Кучи од ДУИ. 

Ова се случило ноќеска, а информациите говорат дека запалениот автомобил експлодирал, по што пожарот зафатил неколку возила.

Во СВР Скопје е пријавено дека во подземна гаража во Скопје настанал пожар во неколку возила. Полициски службеници  излегле на местото и констатирале дека целосно е опожарено патничко возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, а делумно се опожарени патничко возило „пежо“ со скопски регистарски ознаки и патничко возило „мерцедес“, исто со скопски регистарски ознаки. 

Претходно изгореа автомобилите на пејачките  Ребека и Сузана Турунџиева.

Можеби ќе ве интересира

Јанушев се повлекува, а Мицкоски кажа дека има полн легитимитет за водење на партијата

Јанушев се повлекува, а Мицкоски кажа дека има полн легитимитет за водење на партијата

Љупчо Палевски кажа кој наредил да го претепаат

Љупчо Палевски кажа кој наредил да го претепаат

Ќе се прави постмортен тест за украдениот пациент од Струмица

Ќе се прави постмортен тест за украдениот пациент од Струмица

Одбиен е предлогот на Мицкоски за вонреден конгрес

Одбиен е предлогот на Мицкоски за вонреден конгрес

РОДНИНА НА ПОЧИНАТО БЕБЕ БУРНО РЕАГИРАЛ: Спречен нов инцидент во струмичката болница

РОДНИНА НА ПОЧИНАТО БЕБЕ БУРНО РЕАГИРАЛ: Спречен нов инцидент во струмичката болница

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Украден мртовец во Струмица, а младо моче почина од коронавирусот

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Украден мртовец во Струмица, а младо моче почина од коронавирусот

ЗА ИНЦИДЕНТОТ ВО СТРУМИЦА: Дваесетина луѓе го однеле мртовецот сосе креветот

ЗА ИНЦИДЕНТОТ ВО СТРУМИЦА: Дваесетина луѓе го однеле мртовецот сосе креветот

Еве како изгледа пешачката зона покрај Вардар денес

Еве како изгледа пешачката зона покрај Вардар денес

ЦРН БИЛАНС: Досега 700 граѓани починаа од коронавирусот

ЦРН БИЛАНС: Досега 700 граѓани починаа од коронавирусот