29 Ноември, 2021
0.0197

ИЗЛЕГОА УШТЕ ВИДЕА ЗА МАЈКАТА МОНСТРУМ - децата ги тепала и ги заклучувала во кујна додека во посета и бил непознат маж

Објавено во: Балкан 25 Ноември, 2021

Првото рочиште по тужбата на таткото А.С.(32) од Србија, по кривичната пријава на полицијата и обвинителството против неговата сопруга Н.С. поради брутално малтретирање на неговите две мали деца, ќе се одржи денеска во 13 часот во Основниот суд во Лесковац. Пријателите на сопругот, кои пред судењето како доказ поставија две страшни снимки на кои се гледа како жена тепа девојче и момче на возраст од 6 и 4 години, велат дека има повеќе снимки со уште пострашни детали, иако тој самиот тврди дека тоа не е вистина, пишува Блиц.рс.

Меѓутоа, пријателите на таткото велат дека на една од снимките се гледа како непознат маж влегува во спалната соба, а мајката насилно ги турка децата во кујната, ја заклучува вратата и потоа води љубов со него. На друго видео, таа наводно води еротски разговор за видео повик со непознат човек додека нејзините деца спијат во кревет со неа, а кога еден од нив ќе се разбуди, таа го удира детето со тврд предмет по главата.

Не се знае точно кога овие снимки се направени од спалната соба и зошто А.С. поставил видео надзор во сопствената куќа, но од лесковачката полиција за Блиц.рс велат дека тој првпат во полиција поднел кривична пријава против сопругата на 5 ноември годинава, истиот ден кога неговата сопруга поднела кривична пријава против него за семејно насилство. 

„Тоа беше лажна пријава“, тврди А.С. за Блиц.рс, а како доказ, велат неговите пријатели, приложил видео на кое се гледа како, всушност, сопругата го тепа.

Да потсетиме, застрашувачкото насилство што се случуваше во Лесковац изминатите месеци беше откриено само благодарение на безбедносните камери поставени во собите. Иако на снимката јасно се гледа како женско лице, наводно мајка, крвнички се изживува над дфве мали деца, и ги фрла како платнени кукли низ собата, пред судот има барање видеото да се исклучи од постапката што против неа ја покрена таткото на децата А.С.(32) .

Валиден доказ може да биде само валидна видео снимка од видео надзорот што постои во објектот, а кој треба обвинителството да го утврди во текот на постапката и преку информатичарите да го пријави тоа видео, дали навистина е од тој датум и дали е на за него лик кој се товари за кривично дело семејно насилство“, изјави за локалните медиуми Драган Младеновиќ, адвокат на Н.С.

Извор и фото: Блиц.рс

Можеби ќе ве интересира

Награда од 20 илјади евра за тројниот убиец кај Дечане

Награда од 20 илјади евра за тројниот убиец кај Дечане

ФРАНКЕШТАЈН ИЛИ СУПЕРМУТАНТ: Има четири други мутации, а нив не ги зборувате, вели Шеклер

ФРАНКЕШТАЈН ИЛИ СУПЕРМУТАНТ: Има четири други мутации, а нив не ги зборувате, вели Шеклер

ТАТКО МОНСТРУМ: Ја дрогирал и ја силувал малолетната ќерка 140 пати

ТАТКО МОНСТРУМ: Ја дрогирал и ја силувал малолетната ќерка 140 пати

КОЈ ОД БОЛНИТЕ ЌЕ ЗАВРШИ НА РЕСПИРАТОР: Со ултразвук може да се предвиди како ќе се развива болеста, пулмологот Шкопљанац користи ваква метода

КОЈ ОД БОЛНИТЕ ЌЕ ЗАВРШИ НА РЕСПИРАТОР: Со ултразвук може да се предвиди како ќе се развива болеста, пулмологот Шкопљанац користи ваква метода

САКАЛА ЕДЕН ДЕН ДА БИДЕ ЛЕКАР: Сонот на тинејџерката што беше убиена со калашников во автобусот на Косово ќе остане неостварен

САКАЛА ЕДЕН ДЕН ДА БИДЕ ЛЕКАР: Сонот на тинејџерката што беше убиена со калашников во автобусот на Косово ќе остане неостварен

СЕДЕВ НА ПРВОТО СЕДИШТЕ КОГА ПРЕД НАС ИЗЛЕЗЕ МАСКИРАНО ЛИЦЕ СО КАЛАШНИКОВ: Сведочи тинејџер за злосторството во автобусот на Косово

СЕДЕВ НА ПРВОТО СЕДИШТЕ КОГА ПРЕД НАС ИЗЛЕЗЕ МАСКИРАНО ЛИЦЕ СО КАЛАШНИКОВ: Сведочи тинејџер за злосторството во автобусот на Косово

ОВА СЕ УЧЕНИЦИТЕ КОИ БЕА УБИЕНИ ВО АВТОБУСОТ ВО КОСОВО: Учеле во средното медицинско училиште, класната се прости од нив со емотивен статус

ОВА СЕ УЧЕНИЦИТЕ КОИ БЕА УБИЕНИ ВО АВТОБУСОТ ВО КОСОВО: Учеле во средното медицинско училиште, класната се прости од нив со емотивен статус

СО КАЛАШНИКОВ РАЗРЕШЕТАН УЧЕНИЧКИ АВТОБУС НА КОСОВО: Убиен возачот и двајца тинејџери, уште едно дете е во болница

СО КАЛАШНИКОВ РАЗРЕШЕТАН УЧЕНИЧКИ АВТОБУС НА КОСОВО: Убиен возачот и двајца тинејџери, уште едно дете е во болница

Три лица се убиени во општина Дечани на Косово

Три лица се убиени во општина Дечани на Косово