23 Мај, 2019
0.0319

Јакна од „Томи Хилфингер“ за 180 денари: Приказна за продавниците за носена облека

Објавено во: Свет 07 Ноември, 2018

Јакна од „Томи Хилфингер“ за 180 денари, „Бос“ за 100 денари, детска јакна за 180 денари, се дел од цените во скопската „Секнд хенд“ продавница „Сан старс“ во центарот на градот, на Рекорд. Брендови како „Адидас“, „Најк“, „Веро мода“ и многу други можат да се најдат на нивните рафтови.

Сопствениците, Мимоза и Авни Тачи имаат три продавници за продажба на носена облека. Најстарата е во Тетово, и таа е отворена пред 15 години. Дванаесет години постои првата скопска продавница на Бит Пазар, а оваа на Рекорд, чија што приказна и низ фотографии ја раскажуваме, е отворена пред две години.

Прочитајте ја приказната на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Израел се евакуира, им претстои голема закана

Израел се евакуира, им претстои голема закана

Јункер: Овие популисти и глупави националисти ги сакаат само своите држави

Јункер: Овие популисти и глупави националисти ги сакаат само своите држави

Торнадо однесе три животи и „зароби“ луѓе во домовите

Торнадо однесе три животи и „зароби“ луѓе во домовите

Koj бара милиони отштета од Боинг?

Koj бара милиони отштета од Боинг?

(ВИДЕО) НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ: Има мртви и повредени

(ВИДЕО) НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ: Има мртви и повредени

Она што за Путин е многу вредно е во Загреб, и ќе дојде да го побара

Она што за Путин е многу вредно е во Загреб, и ќе дојде да го побара

ПРВА ВО СВЕТОТ: Франција забрани употреба на пестициди кои се штетни за пчелите

ПРВА ВО СВЕТОТ: Франција забрани употреба на пестициди кои се штетни за пчелите

(ВИДЕО) ТОРНАДА БЕСНЕАТ: Куќи останаа без покриви, патници засолнети на аеродром

(ВИДЕО) ТОРНАДА БЕСНЕАТ: Куќи останаа без покриви, патници засолнети на аеродром

Нов Зеланд станува немилосрден кон странците, еве и зошто

Нов Зеланд станува немилосрден кон странците, еве и зошто