15 Јули, 2020
0.0260

Јанева: Не сум виновна, грубо сум изманипулирана

Објавено во: Македонија 02 Јуни, 2020

Грубо сум изманипулирана, изјави екс специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева денеска на суд.

Таа тврди дека е невина.  Јанева го критикуваше судот што воопшто прифатил сопружниците Камчеви да сведочат во процесот, затоа што според неа немаат никаков кредибилитет. Јанева вели дека се докажало дека Камчев сам се нудел да соработува и не успеал во планот да ја „купи“ нешто што му успеало кај многумина други.

„Девет месеци сум во притвор заради Орце Камчев. За недокажани пари. Ако беше шеќер на сликата ќе беше ли тоа кокаин?“ – праша Јанева.

За обвинителниот акт вели дека се темели на изјави, а не на докази.

За обвинителката Вилма Русковска рече дека и била љубоморна. 

Пресудата за случајот „Рекет“ ќе биде соопштена на 18 јуни. 

Можеби ќе ве интересира

ДИК: 23.80 отсто е излезноста во земјава до 13 часот

ДИК: 23.80 отсто е излезноста во земјава до 13 часот

Панчевски в во Шутка

Панчевски в во Шутка

ДВЕ МАЈКИ И ДВЕ ДЕЦА УТРИНАВА ПРИМЕНИ ВО „КОЗЛЕ“: Новозарзени со вирусот во Ковид-центарот 2

ДВЕ МАЈКИ И ДВЕ ДЕЦА УТРИНАВА ПРИМЕНИ ВО „КОЗЛЕ“: Новозарзени со вирусот во Ковид-центарот 2

Највисока излезност е регистрирана во Новаци

Највисока излезност е регистрирана во Новаци

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ТВРДИ: Нема рестриктивни мерки по изборите, со ваква дисциплина нема да имаме никаков проблем

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ТВРДИ: Нема рестриктивни мерки по изборите, со ваква дисциплина нема да имаме никаков проблем

ГРАЃАНИТЕ ЧЕКААТ ДА ГЛАСААТ: Дисциплинирано во Скопје

ГРАЃАНИТЕ ЧЕКААТ ДА ГЛАСААТ: Дисциплинирано во Скопје

Малолетник од Сирија е најден во багажник на возило

Малолетник од Сирија е најден во багажник на возило

Македонец во Мелбурн осомничен за убиство на сопругата

Македонец во Мелбурн осомничен за убиство на сопругата

РЕДИЦИ ЗА ГЛАСАЊЕ ВО ШТИП: Излезеноста на сите ИМ до 11.00 е околу 14 отсто

РЕДИЦИ ЗА ГЛАСАЊЕ ВО ШТИП: Излезеноста на сите ИМ до 11.00 е околу 14 отсто