26 Февруари, 2020
0.0242

Јанушев: Членови од три партии преминуваат во ВМРО-ДПМНЕ

Објавено во: Македонија 09 Октомври, 2019

Игор Јанушев, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, денеска објави дека членови и функционери на ВМРО - Народна партија и Обединети за Македонија се приклучуваат кон најголемата опозициска партија, како и кон коалицискиоѕ партнер МААК.

Од партијата велат дека на овој начин се обединува членството во пресрет на најавените избори догодина, а членовите од другите партии потврдија дека е време за обединување на десницата за да се вратат конзервативните вредности.

- До пред извесно време некои од овие членови партиципираа во Власта, но видно разочарани сега одлучија да ни се придружат, рече Јанушев пред медиумите.

Можеби ќе ве интересира

Филипче: Сите девет патници тргнале од исто место во Италија

Филипче: Сите девет патници тргнале од исто место во Италија

Филипче: Идентификувани се луѓето кои патувале со жената заразена со коронавирус

Филипче: Идентификувани се луѓето кои патувале со жената заразена со коронавирус

ФОКУС НА ДЕНОТ: Прв случај на коронавирус во Македонија, власта повика на смиреност и почитување на препораките

ФОКУС НА ДЕНОТ: Прв случај на коронавирус во Македонија, власта повика на смиреност и почитување на препораките

КАРАЏОСКИ ЗА ЗАБОЛЕНАТА ОД КОРОНАВИРУС: Жената е свесна, дише самата

КАРАЏОСКИ ЗА ЗАБОЛЕНАТА ОД КОРОНАВИРУС: Жената е свесна, дише самата

Караџоски: Упатувам смирувачки тонови, едно лице не претставува ризик

Караџоски: Упатувам смирувачки тонови, едно лице не претставува ризик

Филипче: Пациентката е позитивна, се заразила во Италија

Филипче: Пациентката е позитивна, се заразила во Италија

ВО ЖИВО: Повратник од Италија е првиот случај на заболен со коронавирус?

ВО ЖИВО: Повратник од Италија е првиот случај на заболен со коронавирус?

УШТЕ ЕДНА ЖРТВА: Почина една од жените повредени во Романовце

УШТЕ ЕДНА ЖРТВА: Почина една од жените повредени во Романовце

Телевизиите обвинија за неодговорност, операторите им вратија - ова е обид за цензура

Телевизиите обвинија за неодговорност, операторите им вратија - ова е обид за цензура