23 Април, 2018
0.0635

Јенс Столтенберг доаѓа во Скопје - со кого се ќе се сретне?

Објавено во: Македонија 12 Јануари, 2018

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, во среда и четврток, ќе престојува во дводневна посета на Република Македонија, информираат од Владата.

Предвидено е Столтенберг да се сретне со државниот врв, со министри, како и со некои од претседателите на политичките партии.

Тој в четврток заедно со премиерот Зоран Заев, во 16 часот ќе одржат заедничка прес-конференција.

Оваа посета беше протколкувана како заложба на НАТО да ја види Македонија во Алијансата. 

Можеби ќе ве интересира

Загина мотоциклист по удар со автомобил

Загина мотоциклист по удар со автомобил

Телохранителот Урко не се појави да сведочи за „Тенк“

Телохранителот Урко не се појави да сведочи за „Тенк“

Димитров и Коѕијас треба повторно да се сретнат во Виена

Димитров и Коѕијас треба повторно да се сретнат во Виена

Голема тепачка во скопско кафуле - Неколку повредени

Голема тепачка во скопско кафуле - Неколку повредени

Систем за донирање за вишокот храна во Македонија

Систем за донирање за вишокот храна во Македонија

Тешка сообраќајна несреќа на патот Прилеп - Градско

Тешка сообраќајна несреќа на патот Прилеп - Градско

Несогласувања во Владата: Десковска не се согласува за вакцините

Несогласувања во Владата: Десковска не се согласува за вакцините

Извештајот на СЈО денеска пред собраниска комисија

Извештајот на СЈО денеска пред собраниска комисија

Милчин: Грција не преговара, Грција уценува

Милчин: Грција не преговара, Грција уценува