21 Април, 2018
0.0610

ЈОВАНА ЗУКА: Не постои уметност без бизнис

Објавено во: Стил 20 Март, 2018

Што повеќе созревам, толку повеќе време, внимание и размислување посветувам на изборот на облеката која ја купувам. Сакам да градам гардероба која ќе ја сакам и сега и за десет години, и која ќе ми биде скапоцена, без разлика на цената, вели познатата модна блогерка, стилист и фотографка

Секој нејзин проект е поврзан со модата и важи за една од најпочитуваните блогерки кај нас. Често соработува со македонските дизајнери, а веќе подолго време професионално се занимава и со фотографија. Токму таа ја потпишува и последната фотосесија на Каролина Гочева. Кога зборуваме за креативен потенцијал и за мултиталентираност, наша инспирација дефинитивно е Јована Зука


Можеби ќе ве интересира

Со ова заштедија 800 години во работни часови

Со ова заштедија 800 години во работни часови

Древните лекари со масло од роза лечеле над 20 болести!

Древните лекари со масло од роза лечеле над 20 болести!

Роџер Вотерс не сака да работи за „Белите Шлемови“

Роџер Вотерс не сака да работи за „Белите Шлемови“

Само една чашка алкохол дневно може да го скрати животот

Само една чашка алкохол дневно може да го скрати животот

Идеален за мини викенд патување: Ова е најевтинитот европски град!

Идеален за мини викенд патување: Ова е најевтинитот европски град!

Арсен Венгер официјално си заминува од Арсенал на крајот од сезоната

Арсен Венгер официјално си заминува од Арсенал на крајот од сезоната

Д-р Светлана Смугреска, педијатар: Најважна е довербата лекар-пациент

Д-р Светлана Смугреска, педијатар: Најважна е довербата лекар-пациент

Трендо: Убава е и тишината која сам ја мезиш

Трендо: Убава е и тишината која сам ја мезиш

Родители на распуст

Родители на распуст