01 Април, 2020
0.0292

Каде ли отишла младата жена, никој не знае веќе седми ден

Објавено во: Македонија 25 Јануари, 2020

Кади ли отишла младата дваесет и осум годишна жена Марија Брзакова, останува мистерија веќе седми ден по ред. 

Она што е јасно е дека откако во средата почнаа да ја бараат специјални полициски тимови, тоа засега не дали резултат. Никој не знае каде би можела да биде младата жена.

Телевизија Телма јави дека од денеска во потрагата се вклучиле и доборволци, кои барале дури до бугарската граница.

Во организацијата се вклучило и ловното друштво од Босилово, бидејќи ловџиите како добри познавачи на теренот понудиле помош да учествуваат во акциите.

Претходно, најблиските бараа помош да се најде Марија. 

„Помогнете ни да ја најдеме, таа никогаш не би го оставила своето семејство“, очајно молеа најблиските на 28-годишната Марија, која заминала од дома и не се вратила.

Мајката на Марија раскажала дека документите но и мобилниот на девојката и се дома, а таа излегла во тренерки.

„Сите сме вознемирени, Марија не би си го оставила детето никогаш.Таа е семеен човек, има костенлива долга коса, висока околу 160 сантиметри“, раскажала мајката.

Дека Марија исчезнала пред една недела пријавил нејзиниот сопруг.

Можеби ќе ве интересира

На Клиниката за гинекологија во Скопје една родилка позитивна на Ковид 19

На Клиниката за гинекологија во Скопје една родилка позитивна на Ковид 19

Чулев не присуствувал на Советот за безбедност поради исцрпеност

Чулев не присуствувал на Советот за безбедност поради исцрпеност

Спасовски: Нови мерки на ограничувања ако не се почитуваат сегашните

Спасовски: Нови мерки на ограничувања ако не се почитуваат сегашните

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Презентиран сетот економски мерки, а од коронавирусот починаа уште две лица

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Презентиран сетот економски мерки, а од коронавирусот починаа уште две лица

Пензионер починал во самоизолација во Битола

Пензионер починал во самоизолација во Битола

Емил Димитриев: Полската болница ја обезбедивме ние во 2012

Емил Димитриев: Полската болница ја обезбедивме ние во 2012

Пендаровски: Не постои светски експерт кој може да каже кога ќе биде пикот

Пендаровски: Не постои светски експерт кој може да каже кога ќе биде пикот

Пендаровски: Ни претстои тежок период и треба да се намалат штетите по економијата

Пендаровски: Ни претстои тежок период и треба да се намалат штетите по економијата

ФИЛИПЧЕ БУДНО ЈА СЛЕДИ СОСТОЈБАТА: Ќе има ли карантин и за Куманово?

ФИЛИПЧЕ БУДНО ЈА СЛЕДИ СОСТОЈБАТА: Ќе има ли карантин и за Куманово?