23 Април, 2018
0.0697

КАДЕ ЗИМУВААТ ПОЗНАТИТЕ: Во Бугарија на бордање, во Србија на топла ракија

Објавено во: Стил 11 Јануари, 2018

Бугарските ски центри, а поретко македонските или српските, годинава се најатрактивни за домашните јавни личности. Некои од нашите соговорници се страсни љубители на скијањето, некои на бордањето, некои мразат зима и одат на планина само поради чистиот воздух. Дел од нив место на планина ќе патуваат низ Европа. Неколку македонски пејачи, водители и еден моден менаџер за Женски магазин ја раскажаа својата зимска приказна.

„Бадник и Божиќ ги поминавме на Копаоник. Таму вртевме лепче со паричка, во куќата се падна. Времето ни се погоди, последните три дена имаше многу сонце на патека. Патеките убави, луѓето фини, топли, љубезни, мили. На патеките имаше многу фраерски кафулиња со диџеи и журки. Греено вино, ракија, крофна и пак на патека. И Димитар и јас веќе бордаме солидно и многу е интересно. По патека, одевме во спа центарот на опуштање. Два дена откако се вративме од Копаоник, заминавме во Пампорово. Копаоник љубовно, Пампорово со друштво,“, раскажа Сара за нејзината зимска приказна со сопругот, водителот и ПР менаџер Димитар Атанасовски.

„Не сум по зимските спортови ниту пак ја сакам зимата. Зимно време сум како мечка во зимски сон, чекам да дојде пролет. Дури на почетокот на февруари ќе одам на едно планинско место во Италија со дел од моето друштво. И едвај ќе чекам да дојде пролет, за да одам во Америка на подолго време.“, ни рече Елена Ристеска.

Целиот текст прочитајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Бебињата можат логично да размислуваат пред да прозборат

Бебињата можат логично да размислуваат пред да прозборат

Прогласен најдобриот фудбалер на премиерлигата

Прогласен најдобриот фудбалер на премиерлигата

This is a man’s world (2)

This is a man’s world (2)

ИНТЕРВЈУ НАТАША МИХАЈЛОСКА: Позитивните мисли ги пренесувам на стакло

ИНТЕРВЈУ НАТАША МИХАЈЛОСКА: Позитивните мисли ги пренесувам на стакло

ИНТЕРВЈУ- АМЕРНИС НОКШИЌИ- ЈОВАНОВСКА: Жените во Македонија уште живеат во машки свет

ИНТЕРВЈУ- АМЕРНИС НОКШИЌИ- ЈОВАНОВСКА: Жените во Македонија уште живеат во машки свет

Флексибилно работно време за поголема продуктивност на вработените

Флексибилно работно време за поголема продуктивност на вработените

Вардар со победа се враќа во Скопје

Вардар со победа се враќа во Скопје

Која земја во Европа е на трагичниот врв по пиење алкохол?

Која земја во Европа е на трагичниот врв по пиење алкохол?

(ГАЛЕРИЈА) РАЗВЕДРЕТЕ ГО ДОМОТ: пролетни и креативни идеи за поубава атмосфера

(ГАЛЕРИЈА) РАЗВЕДРЕТЕ ГО ДОМОТ: пролетни и креативни идеи за поубава атмосфера