04 Август, 2020
0.0338

Како Мицкоски и честиташе на Тамара?

Објавено во: Македонија 19 Мај, 2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се огласи на Фејсбук и честиташе на Тамара Тодевска за освоеното 8 место на Евровизија. 

„Честитки за Тамара. Македонија вечна“, порача Мицкоски.

Тодевска го оствари историски најдобриот резултат кој земјата досега го имала на Евровизија. 

При почетокот  на гласањето беше прва, потоа беше во топ 3, за да на крај заврши на 8 позиција. 

Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Кривични за забавите во Охрид,

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Кривични за забавите во Охрид,

Потрагата по исчезнатото момче во Преспанското езеро запрена поради ветер и бранови

Потрагата по исчезнатото момче во Преспанското езеро запрена поради ветер и бранови

Три нови заразени со коронавирусот во Берово

Три нови заразени со коронавирусот во Берово

Пограничен инцидент се случи во Охридското езеро, известени се и албанските органи

Пограничен инцидент се случи во Охридското езеро, известени се и албанските органи

Уште не е пронајдено момчето кое се изгуби во Преспанското езеро

Уште не е пронајдено момчето кое се изгуби во Преспанското езеро

За продолжениот викенд имало повеќе тепачки низ државата

За продолжениот викенд имало повеќе тепачки низ државата

СЕ НАВРЕДИЛЕ ОД ГОВОРОТ НА ПЕНДАРОВСКИ: Eкс вработените во СЈО бараат извинување

СЕ НАВРЕДИЛЕ ОД ГОВОРОТ НА ПЕНДАРОВСКИ: Eкс вработените во СЈО бараат извинување

Во Македонија коронавирусот однесе 500 животи

Во Македонија коронавирусот однесе 500 животи

Починаа три лица, а бројката на заразени од коронавирусот се намали

Починаа три лица, а бројката на заразени од коронавирусот се намали