06 Јуни, 2020
0.0191

Каков татко е овој монструм: Србин си ја убил ќерката оти плачела-ќе оди в затвор со казна до 40 години

Објавено во: Балкан 30 Август, 2019

Тој се гони за тешко убиство, односно дека држејќи го девојчето во лева рака - со десна отворена дланка го удрил повеќе пати во пределот на лицето.

-Да виновен сум. Но не сум убиец, не сакав тоа намерно да го направам. Се каам.“

Ова го изјавил Ферди Јашари на почетокот на судењето за убиството на петмесечната ќерка минатата година во Земун.

Тој ќе одгоавара за тешко убиство, на сопственото дете.

-Сакав да ја смирам. Не сакав да ја удирам со песница. Немав контрола поради дрогата. Ја удрив по бутината и двапати со песница зад главата - раскажал Јашари пред судот во Белград.

Јашари е обвинет дека под дејство на алкохол и марихуана во семејната куќа во Земун до смрт ја претепал петмесечната ќерка Леонора.

Тој детето го удирал со раце по глава и тело и тоа поради што плачело, а монструозното убиство е откриено откако бебето е погребано, кога Јашари се напил и го признал злосторството на неговата мајка.

Јашари ќе добие казна затвор од 10 до 40 години затвор. Инаку, со вонпрачната сопруга има тригодишен син.Ferdi Jašari, Foto: Printscreen/facebook


Можеби ќе ве интересира

ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВОТО ЗА КОЕ СЕ ЗБОРУВАШЕ СО ГОДИНИ - еве како е убиена српската пејачка

ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВОТО ЗА КОЕ СЕ ЗБОРУВАШЕ СО ГОДИНИ - еве како е убиена српската пејачка

БУГАРСКИ БИЗНИСМЕН ГО ОБВИНУВА БОРИСОВ ЗА РЕКЕТ - нему и на министерот за финансии им дадов 30 милиони евра

БУГАРСКИ БИЗНИСМЕН ГО ОБВИНУВА БОРИСОВ ЗА РЕКЕТ - нему и на министерот за финансии им дадов 30 милиони евра

Како Грците ќе се грижат за здравјето за туристите?

Како Грците ќе се грижат за здравјето за туристите?

ДЕБЕЛА СНЕЖНА ПОКРИВКА: На Балканот наврнаа 70 сантиметри снег

ДЕБЕЛА СНЕЖНА ПОКРИВКА: На Балканот наврнаа 70 сантиметри снег

ГРЦИЈА ОФИЦИЈАЛНО ПОТВРДИ: Добредојде за српските туристи од 15.јуни

ГРЦИЈА ОФИЦИЈАЛНО ПОТВРДИ: Добредојде за српските туристи од 15.јуни

ГРЦИЈА ПОПУШТА: На бродовите и траектите за 10 проценти повеќе патници

ГРЦИЈА ПОПУШТА: На бродовите и траектите за 10 проценти повеќе патници

СЕ ОТВОРААТ БИЗНИСИТЕ: Грција на 1 јули ќе биде вратена во нормала

СЕ ОТВОРААТ БИЗНИСИТЕ: Грција на 1 јули ќе биде вратена во нормала

(ФОТО) ПОГОДЕН СЕВЕРОТ НА ХРВАТСКА: Паѓаше град со големина на лешник

(ФОТО) ПОГОДЕН СЕВЕРОТ НА ХРВАТСКА: Паѓаше град со големина на лешник

ХРВАТСКА: Цела куќа со базен може да се изнајми за 114 евра

ХРВАТСКА: Цела куќа со базен може да се изнајми за 114 евра