27 Октомври, 2021
0.0248

Камион кипер смачка паркиран пик-ап во кој имало луѓе

Објавено во: Македонија 19 Август, 2017

На новата делница која се гради помеѓу Штип и Свети Николе, претпладне камион кипер со песок  паднал врз паркиран пик-ап, кој бил во негова близина. 

Во пик-апот имало 4 лица кои дошле за да им поделат заштитни елеци на возачите на камиони кои работат на патот. Тие останале  во возилото, а врз нив се истурил песок. Нив од возилото ги извлекле пожарникари. Едно лице имало повреди на нозете и е пренесено во штипската клиничка болница, а другите тројца се здобиле со лесни телесни повреди. 

Полицијата ќе ги утврди причините за несреќата. 

Можеби ќе ве интересира

Нови правила за влез во угостителски објекти од 15 ноември

Нови правила за влез во угостителски објекти од 15 ноември

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Власта порачува дека нема причина за загриженост, а опозицијата стравува дека ќе има рестрикции на струја

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Власта порачува дека нема причина за загриженост, а опозицијата стравува дека ќе има рестрикции на струја

Ќе важат и гласачките ливчиња на кои нема печат

Ќе важат и гласачките ливчиња на кои нема печат

Симоновски за изгорените бараки: Материјалите се лесно запаливи, станува збор за ламперија, преградни ѕидови, шпер плоча

Симоновски за изгорените бараки: Материјалите се лесно запаливи, станува збор за ламперија, преградни ѕидови, шпер плоча

Преземени се мерки против наставникот кој тепаше ученик во училиште во Бутел

Преземени се мерки против наставникот кој тепаше ученик во училиште во Бутел

Пациент истепал вработен во Психијатриската болница Демир Хисар

Пациент истепал вработен во Психијатриската болница Демир Хисар

Димитриевски: Градскиот стадион ќе добие целосно нов лик, со реконструкција во неколку фази

Димитриевски: Градскиот стадион ќе добие целосно нов лик, со реконструкција во неколку фази

(ФОТО) Горат бараки во Градски Парк

(ФОТО) Горат бараки во Градски Парк

Весковски: Стопирана изградбата на Прифатниот центар за странци во Бардовци, со одлука на Влада

Весковски: Стопирана изградбата на Прифатниот центар за странци во Бардовци, со одлука на Влада