17 Јуни, 2019
0.0167

Каракачанов: Нема да гласам за прием на Македонија во НАТО

Објавено во: Балкан 15 Декември, 2018

Красимир Каракачанов, бугарскиот министер за одбрана, за бугарската Нова ТВ уште еднаш потврди дека можеби нема да гласа за прием на Македонија во НАТО кога ќе треба да се ратификува согласноста.

- Не се согласувам со тоа Бугарија да постигнува компромис за својата историја - изјави претседателот на бугарското ВМРО, кое е коалиционен партнер во владата на Бојко Борисов,

Деновиве тој е на удар на критичната јавност поради тоа што се расипал борбен авион на бугарската армија, а истовремено не направил и нов договор за снабдување на восјката со исхрана.

Можеби ќе ве интересира

Четири земји профитираат од таксите кои Приштина ги воведе за Србија

Четири земји профитираат од таксите кои Приштина ги воведе за Србија

(ФОТО) ЖЕНА ЗАВАРУВАЧ: Кога ќе го земе апаратот за заварување, сите мислат дека се шегува

(ФОТО) ЖЕНА ЗАВАРУВАЧ: Кога ќе го земе апаратот за заварување, сите мислат дека се шегува

НЕВРАБОТЕНА НЕ САКАЛА ДА ЧЕКА: Досега поминала половина свет

НЕВРАБОТЕНА НЕ САКАЛА ДА ЧЕКА: Досега поминала половина свет

АКО СТЕ ВО ГРЦИЈА ВНИМАВАЈТЕ: Овој пожар брзо се шири

АКО СТЕ ВО ГРЦИЈА ВНИМАВАЈТЕ: Овој пожар брзо се шири

(ВИДЕО) Собир на СПЦ во Подгорица поради црковиот имот

(ВИДЕО) Собир на СПЦ во Подгорица поради црковиот имот

Мицотакис ќе има двојно повеќе пратеници од Ципрас - што ова ќе значи за Македонија?

Мицотакис ќе има двојно повеќе пратеници од Ципрас - што ова ќе значи за Македонија?

МАПА: Еве што и каде се произведувало во Југославија

МАПА: Еве што и каде се произведувало во Југославија

(ВИДЕО) Демонстранти фрлаа камења врз автомобилот на Еди Рама

(ВИДЕО) Демонстранти фрлаа камења врз автомобилот на Еди Рама

Бугарија против растурањето на „пакетот“ Македонија - Албанија

Бугарија против растурањето на „пакетот“ Македонија - Албанија