17 Октомври, 2018
0.3267
    ALK 8000.71    0.34%     CEVI 1000    0%     GRNT 800    0.4%     KMB 5084.59    1.69%     KVAS 14056    0%     MPT 45557    1.24%     MTUR 4700    0%     OHB 6349.93    0.96%     OKTA 4700    3.82%     PPIV 45000    0%     RMDEN17 96.1    0%     RZLE 20    0%     RZLV 61    1.67%     RZUS 117    2.47%     STB 1120    1.82%     STBP 1100    1.85%     STIL 127.57    0.45%     TETE 2200    0%     TNB 14294.42    2.1%     TTK 1164.45    1.13%

Каракачанов тврди дека Иванов има шпион во Бугарија

Објавено во: Македонија 14 Јуни, 2018

Министерот за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов во интервју за бугарската телевизија „Канал 3“ вели дека македонскиот претседател, Ѓорѓе Иванов е основната причина да се попречат нештата во преговорите меѓу Македонија и Грција за името. 

Вели дека еден од неговите најблиски соработници продолжува оперативно да се занимава со шпионажа во Бугарија.

„Едниот од неговите блиски соработници продолжува да работи на линија на тајните служби оперативно, нема да му го кажувам името, но нека се знае дека ние сме свесни за тоа“ – рече тој.

Според него премиерот, Бојко Борисов, и вицепремиерката и министерка за надворешни работи, Екатерина Захариева, правилно постапиле со тоа што ја откажаа средбата со македонскиот претседател, Ѓорге Иванов.

Можеби ќе ве интересира

Преспанскиот договор му пресуди: Коѕијас даде оставка

Преспанскиот договор му пресуди: Коѕијас даде оставка

Владата не е информирана за затворањето на „Македонско село“

Владата не е информирана за затворањето на „Македонско село“

Нова стратегија: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ нема да дискутираат?

Нова стратегија: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ нема да дискутираат?

Никола Димитров: Предлозите на Панчо Минов вредат да се разгледаат

Никола Димитров: Предлозите на Панчо Минов вредат да се разгледаат

Обвинителството го гони Тони Михајловски за закана со убиство

Обвинителството го гони Тони Михајловски за закана со убиство

Уште 35 пратеници за збор па гласање за уставни измени

Уште 35 пратеници за збор па гласање за уставни измени

Комплексот Македонско село става клуч на вратите

Комплексот Македонско село става клуч на вратите

Мал број пријавени за да вдомат куче-скитник, нивните „права“ се бранат само на Фејсбук

Мал број пријавени за да вдомат куче-скитник, нивните „права“ се бранат само на Фејсбук

За прв пат во Македонија четиривалентна вакцина која е најнова и висококвалитетна и заштитува од четири видови на инфлуенца

За прв пат во Македонија четиривалентна вакцина која е најнова и висококвалитетна и заштитува од четири видови на инфлуенца