21 Јануари, 2019
0.5849
    ALK 8300.23    -0.01%     BGOR 270    -5.26%     GECK 500    0%     GECT 500    0%     GRNT 824.4    -0.07%     KMB 5300.24    -0.37%     MPT 49500    -1%     MTUR 5000    -0.99%     OHB 6650    0.77%     OKTA 4550    1.11%     RMDEN17 97.7    0.18%     RZLE 19    0%     RZLV 80    9.59%     SIL 70    0%     TEL 302    0%     TTK 1347.72    -0.17%     UNI 2209    2.98%

Каракачанов тврди дека Иванов има шпион во Бугарија

Објавено во: Македонија 14 Јуни, 2018

Министерот за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов во интервју за бугарската телевизија „Канал 3“ вели дека македонскиот претседател, Ѓорѓе Иванов е основната причина да се попречат нештата во преговорите меѓу Македонија и Грција за името. 

Вели дека еден од неговите најблиски соработници продолжува оперативно да се занимава со шпионажа во Бугарија.

„Едниот од неговите блиски соработници продолжува да работи на линија на тајните служби оперативно, нема да му го кажувам името, но нека се знае дека ние сме свесни за тоа“ – рече тој.

Според него премиерот, Бојко Борисов, и вицепремиерката и министерка за надворешни работи, Екатерина Захариева, правилно постапиле со тоа што ја откажаа средбата со македонскиот претседател, Ѓорге Иванов.

Можеби ќе ве интересира

ФОКУС НА ДЕНОТ: Седете по дома надвор не се дише, Груевски во шопинг, скока цената на горива

ФОКУС НА ДЕНОТ: Седете по дома надвор не се дише, Груевски во шопинг, скока цената на горива

Каракамишева му одговори на Османи: Паметните луѓе ги прашуваат паметните, секаде и секогаш!

Каракамишева му одговори на Османи: Паметните луѓе ги прашуваат паметните, секаде и секогаш!

Два града многу високо загадени - граѓаните да не излегуваат

Два града многу високо загадени - граѓаните да не излегуваат

ИНИЦИЈАТИВА ДО УСТАВЕН: ВМРО-ДПМНЕ апелира да донесе одлука со која го укинува Законот за употреба на јазиците

ИНИЦИЈАТИВА ДО УСТАВЕН: ВМРО-ДПМНЕ апелира да донесе одлука со која го укинува Законот за употреба на јазиците

Ѓорчев: Власта удри по пензионерите

Ѓорчев: Власта удри по пензионерите

(ФОТО) Нивната среќа нема крај: Сите деца од Домот „11 Октомври“ згрижени во семејства

(ФОТО) Нивната среќа нема крај: Сите деца од Домот „11 Октомври“ згрижени во семејства

ПОТРЕБНА Е ПОМОШ: Донирајте за малиот Лука

ПОТРЕБНА Е ПОМОШ: Донирајте за малиот Лука

(ФОТО) Градоначалникот на Ѓорче Петров се вози бесплатно во автобус

(ФОТО) Градоначалникот на Ѓорче Петров се вози бесплатно во автобус

Грците в четврток ќе му пресудат на Договорот од Преспа

Грците в четврток ќе му пресудат на Договорот од Преспа