19 Април, 2018
0.0593

КАТАР ПРЕД ПУКАЊЕ: Ова е економска војна

Објавено во: Економија 10 Јануари, 2018

Катарските власти велат дека ембаргото кое го воведоа арапските земји е еднакво на економска војна. 

Земјата ќе се потруди со компензација да им помогне на компаниите. 

Дипломатската криза е од 5 јуни 2017 година. Тогаш Обединетите Арапски Емирати, Египет, Бахреин, и Саудиска Арабија ги прекинаа дипломатските односи со Катар. 

Овие земји ја обвинија Катар за помагање на тероризам и поврзаност со шиитите во Иран. 

Властите во Доха формираа комисија за кривично гонење. 

Можеби ќе ве интересира

Европарламентот не се откажува, Закерберг ќе мора да сведочи

Европарламентот не се откажува, Закерберг ќе мора да сведочи

Фирми и поединци ја тужат општина Центар вкупно за 400 милиони денари

Фирми и поединци ја тужат општина Центар вкупно за 400 милиони денари

НЛБ Нов пензиски фонд за влогот на Гранит во Комерцијална банка дознале од сајтот на берза

НЛБ Нов пензиски фонд за влогот на Гранит во Комерцијална банка дознале од сајтот на берза

Сите градежни компании на берза со катастрофални резултати

Сите градежни компании на берза со катастрофални резултати

Кој доби нов мандат во Управниот одбор на Охридска банка?

Кој доби нов мандат во Управниот одбор на Охридска банка?

Кој голем акционер ќе бара отчет од менаџерите на „Гранит“?

Кој голем акционер ќе бара отчет од менаџерите на „Гранит“?

РАБОТНИ МЕСТА ВО ГРАДЕЖНИШТВОТО: Што ќе се случува следните месеци?

РАБОТНИ МЕСТА ВО ГРАДЕЖНИШТВОТО: Што ќе се случува следните месеци?

Кои се мерките и одлуките на новата Влада со кои ЕУ не се сложи во извештајот

Кои се мерките и одлуките на новата Влада со кои ЕУ не се сложи во извештајот

Кој е најскапиот хотелски кревет во Македонија?

Кој е најскапиот хотелски кревет во Македонија?