26 Јули, 2021
0.0223

КАВАДАРЧАНЕЦ НАПАДНАЛ ЧЕТВОРИЦА СВОИ СОГРАЃАНИ - едниот и со остар предмет, и завршил во болница

Објавено во: Македонија 18 Јуни, 2021

Четворица кавадарчани биле нападнати од еден човек, кој едниот од нив го нападнал дури и со остар предмет, со што му нанел тешки телесни потреби. 

„На 17.06.2021 во 19.00 часот во СВР Велес, Е.М.(37) од Кавадарци пријавила дека таа,  нејзиниот син и нејзините роднини А.М., Б.М. и С.М., сите од Кавадарци, биле физички нападнати од Б.М., кој при нападот употребил и остар предмет, со кој на С.М. му нанел тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Кавадарци. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, се вели во соопштението од Министерството за внатрешни работи. 

Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Охрид го задржува статусот на УНЕСКО, oва е последен аларм

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Охрид го задржува статусот на УНЕСКО, oва е последен аларм

(ВИДЕО) Ахмети води оро на свадба во Зајас

(ВИДЕО) Ахмети води оро на свадба во Зајас

ИНСТИТУЦИИТЕ ДА НЕ СПИЈАТ: Соседите и Здружението „Стоп за грабежот“ му дадоа поддршка на Бањоглав кој остана без својот дом

ИНСТИТУЦИИТЕ ДА НЕ СПИЈАТ: Соседите и Здружението „Стоп за грабежот“ му дадоа поддршка на Бањоглав кој остана без својот дом

Даниловски очекува нов бран во средината на август

Даниловски очекува нов бран во средината на август

Момче од Пирок со пиштол го рани другарот

Момче од Пирок со пиштол го рани другарот

Бројот на активни се искачи на 310

Бројот на активни се искачи на 310

Градоначалникот на Штип Сашко Николов спасил жена на плажа

Градоначалникот на Штип Сашко Николов спасил жена на плажа

Нови 24 заразени со коронавирус, починати нема

Нови 24 заразени со коронавирус, починати нема

Нуредини: Охрид го задржува статусот на УНЕСКО

Нуредини: Охрид го задржува статусот на УНЕСКО