21 Септември, 2018
0.3674
    ADIN 560    0.54%     ALK 8003.87    -0.04%     GRNT 820    -0.04%     KMB 5166.51    0.13%     MAGP 6150    0%     MERM 2000    0%     MPT 47742.7    0.77%     OHB 6548.31    -0.62%     OKTA 4257    -2.99%     PPIV 46000    -0.48%     RMDEN15 95    -1.55%     RMDEN17 96.1    0%     STB 1109    0.06%     STIL 128.49    -1.92%     TETE 2308.76    4.83%     TKVS 4996    2.98%     TNB 14000    -2.78%     TTK 1135.39    1.38%     UNI 2330.37    2.84%

КЕЖАРОВСКИ ОД МАРШОТ: На 1 октомври нема да е мед и млеко, ама нема да е како во времето на фамилијата

Објавено во: Македонија 16 Септември, 2018

„Време е да се свртиме кон иднината, Македонија треба и мора да оди напред, а јас знам дека ние знаеме и умееме како.

Да му застанеме на патот на организираниот криминал и крадење, селективната правда, да ги запреме сиромаштијата и апатијата.

Евроатланските интергации ни се гаранција дека ќе имаме правда и правна држава.

Тоа е шанса секој човек во Македонија без разлика кој е, и од каде е да се чувствува правно и сигурно. Да нема страв дека поради различно мислење ќе го стават во затвор.

На 30-септември, јас ќе заокружам За , За промена кон подобро, За држава каква што посакуваме, За живот каков што посакуваме, За рамноправност и еднаквост на сите, За право, За мислам со своја глава, За доста е веќе вака.

Знам дека на 1 октомври нема да е мед и млеко, ама сепак сигурен сум дека нема да е она што беше наназад 27 години, особено не како што беше во годините на владеењето не на ВМРО ДПМНЕ, туку на фамилијата.

Многумина си заминаа со спомените, им ја украдоа иднината, им го убија достоинството“, рече Кежаровски кој прв се обрати на маршот “ИзлезиЗа европска Македонија#.

Тој додаде дека сестрано ќе се залага за членство во Европската унија, кој посочи дека не сака ни да размислува што ќе се случи со Македонија ако реши да одлучи да остане изолирана земја.

Но, кажа дека верува оти сограѓаните ќе излезат на референдумот За подобра иднина на нивните деца.

Можеби ќе ве интересира

ПОЛИЦИЈАТА ТРАГА ПО НИВ: Македонци си го киднапирале бебето во Франција

ПОЛИЦИЈАТА ТРАГА ПО НИВ: Македонци си го киднапирале бебето во Франција

Што крие снимката за апсењето на Љубе Бошкоски која за прв пат е презентирана?

Што крие снимката за апсењето на Љубе Бошкоски која за прв пат е презентирана?

(ФОТО) СЕ СРЕТНАА Шекеринска и Урсула Фон дер Лаjeн: Колешките министерки со сличен стајлинг

(ФОТО) СЕ СРЕТНАА Шекеринска и Урсула Фон дер Лаjeн: Колешките министерки со сличен стајлинг

Трајко се јави за референдумот и уставните измени

Трајко се јави за референдумот и уставните измени

Математиката во Македонија може да продолжи со нови учебници

Математиката во Македонија може да продолжи со нови учебници

ОФИЦИЈАЛНО: МТСП открива кој живеел во станот во Скопјанка каде беа евакуирани жители

ОФИЦИЈАЛНО: МТСП открива кој живеел во станот во Скопјанка каде беа евакуирани жители

(ВИДЕО) РАСФРЛАНИ ПЕЛЕНИ, СМЕТ, ОТПАДОЦИ: Ваква слика затекната во станот во Скопјанка

(ВИДЕО) РАСФРЛАНИ ПЕЛЕНИ, СМЕТ, ОТПАДОЦИ: Ваква слика затекната во станот во Скопјанка

Позната листата на пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои се декларираа дека нема да гласаат за уставни промени

Позната листата на пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои се декларираа дека нема да гласаат за уставни промени

Минчо Јорданов повикан во суд

Минчо Јорданов повикан во суд