19 Февруари, 2019
0.3154
    ALK 8399.04    0.8%     GRNT 819.84    1.13%     KMB 5511.54    1.71%     MKSD 200    1.89%     MPOL 378.85    1.57%     MPT 51376.33    -0.05%     MTUR 5110.78    0.21%     OHB 6719.33    0.29%     RZUS 105    7.14%     SBT 2412.53    3.16%     STB 1252.62    0.27%     STIL 125.5    2.87%     TEL 314.49    1.23%     TKVS 5250    -0.09%     TNB 15495.99    1.28%     TTK 1380    0%     UNI 2239.38    0.87%     ZILU 251.3    2.15%

КЕЖАРОВСКИ ОД МАРШОТ: На 1 октомври нема да е мед и млеко, ама нема да е како во времето на фамилијата

Објавено во: Македонија 16 Септември, 2018

„Време е да се свртиме кон иднината, Македонија треба и мора да оди напред, а јас знам дека ние знаеме и умееме како.

Да му застанеме на патот на организираниот криминал и крадење, селективната правда, да ги запреме сиромаштијата и апатијата.

Евроатланските интергации ни се гаранција дека ќе имаме правда и правна држава.

Тоа е шанса секој човек во Македонија без разлика кој е, и од каде е да се чувствува правно и сигурно. Да нема страв дека поради различно мислење ќе го стават во затвор.

На 30-септември, јас ќе заокружам За , За промена кон подобро, За држава каква што посакуваме, За живот каков што посакуваме, За рамноправност и еднаквост на сите, За право, За мислам со своја глава, За доста е веќе вака.

Знам дека на 1 октомври нема да е мед и млеко, ама сепак сигурен сум дека нема да е она што беше наназад 27 години, особено не како што беше во годините на владеењето не на ВМРО ДПМНЕ, туку на фамилијата.

Многумина си заминаа со спомените, им ја украдоа иднината, им го убија достоинството“, рече Кежаровски кој прв се обрати на маршот “ИзлезиЗа европска Македонија#.

Тој додаде дека сестрано ќе се залага за членство во Европската унија, кој посочи дека не сака ни да размислува што ќе се случи со Македонија ако реши да одлучи да остане изолирана земја.

Но, кажа дека верува оти сограѓаните ќе излезат на референдумот За подобра иднина на нивните деца.

Можеби ќе ве интересира

Возачот на автобусот кoj се преврте кај Ласкарци го напуштил својот дом во Гостивар

Возачот на автобусот кoj се преврте кај Ласкарци го напуштил својот дом во Гостивар

Игор Југ: Кој калибар сум јас за да ми дадат задача да го убијам премиерот?

Игор Југ: Кој калибар сум јас за да ми дадат задача да го убијам премиерот?

Вулин тврди дека Скопје е центар на шпиони, Шекеринска негира

Вулин тврди дека Скопје е центар на шпиони, Шекеринска негира

И синот на пратеникот Горан Мисовски се повлече од работното место

И синот на пратеникот Горан Мисовски се повлече од работното место

ВМРО-ДПМНЕ ОБВИНИ ЗА НЕПОТИЗАМ ВО НЕГОТИНО: Oва е начин на работење на СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ ОБВИНИ ЗА НЕПОТИЗАМ ВО НЕГОТИНО: Oва е начин на работење на СДСМ

Филип Петровски: Изборот беше изрежиран, ќе собирам потписи

Филип Петровски: Изборот беше изрежиран, ќе собирам потписи

Тачи од судење на средба со Заев

Тачи од судење на средба со Заев

Мајката на Костадин Костадинов прва „го скрши мразот“ и ќе си даде оставка

Мајката на Костадин Костадинов прва „го скрши мразот“ и ќе си даде оставка

Мендух Тачи без завршни зборови пред одлуката за „Титаник 2“

Мендух Тачи без завршни зборови пред одлуката за „Титаник 2“