24 Јануари, 2021
0.0260

KFC Македонија ги прослави празниците со хумана акција

Објавено во: Мои пари 08 Јануари, 2021

По повод Новогодишните и Божиќните празници,KFC Македонија подготви топла трпеза за 50 фамилии од ранливата категорија, со цел да помогне и да донесе среќа и насмевки во нивните домови. Проектот беше реализиран во соработка со здружението за хумано-општествен развој “Проект Среќа”, каде KFC се приклучикон иницијативата"Храна за секое семејство за празниците" и донираше оброци за над 150 деца и родители на кои им се најпотребни.

Од компанијата апелираат дека секој заслужува трпеза полна со вкусна храна, топлина и љубов. Овој проект е само еден мал потсетник дека секој од нас треба да биде хуман и да подаде рака на тие на кои им е потребна нашата помош, и дека само на тој начин заедно ќе направиме големи промени и ќе создадеме среќно општество.

Ова е еден од неколкуте општетвено одговорни проекти во кои KFC Македонија се вклучи во изминатата година и нивната визија е да продолжат да носат среќа и топол оброк онаму каде што е најпотребно.


Можеби ќе ве интересира

Хуавеј е прогласен од Gartner Peer Insights за избор на купувачите за 2020 за Центарот за податоци и клауд мрежи кој доби највисоки оценки

Хуавеј е прогласен од Gartner Peer Insights за избор на купувачите за 2020 за Центарот за податоци и клауд мрежи кој доби највисоки оценки

„Макпетрол“ АД Скопје со донација на таблети во вредност од над 6 милиони денари за учениците во основните училишта

„Макпетрол“ АД Скопје со донација на таблети во вредност од над 6 милиони денари за учениците во основните училишта

Иновативни производи кои ја одбележаа 2020 година

Иновативни производи кои ја одбележаа 2020 година

Сара Фешн со донација за Инфективната клиника со желби за добро започнување на годината и завршување на пандемијата

Сара Фешн со донација за Инфективната клиника со желби за добро започнување на годината и завршување на пандемијата

Нова можност за секого-Направи трансфер од друг универзитет и стани дел од Лондон Метрополитен во Скопје

Нова можност за секого-Направи трансфер од друг универзитет и стани дел од Лондон Метрополитен во Скопје

Во тек е запишување на Академијата за Employer Branding, на ВИТА ИНСТИТУТ

Во тек е запишување на Академијата за Employer Branding, на ВИТА ИНСТИТУТ

„Зелена машина“ на Брако ја чистеше Белата куќа пред инаугурацијата на Бајден

„Зелена машина“ на Брако ја чистеше Белата куќа пред инаугурацијата на Бајден

Samsung ги претстави најновите иновации во полето на греењето, ладењето и климатизацијата

Samsung ги претстави најновите иновации во полето на греењето, ладењето и климатизацијата

Македонската вода Пелистерка на повеќе од 20 светски пазари

Македонската вода Пелистерка на повеќе од 20 светски пазари