02 Декември, 2020
0.0513

Кичеец примен во затворот во Струга

Објавено во: Македонија 26 Октомври, 2020

Горан Милески Кичеец утрово се пријавил во Казнено поправниот дом (КПД) во Струга за отслужување на правосилната затворска казна од три години на која е осуден во случајот „Рекет“. 

Од Управата за извршување санкции ова го потврдија за „360 степени“, односно дека во моментов се врши прием на осудениот во приемното одделение.

Пред десетина дена Кичеец доби упатен акт од Основниот суд во Охрид.  Претходно тој околу 8 месеци беше во притвор, период кој влегува во пресметувањето на казната.

На 15 јули 2019 заедно со Бојан Јовановски – Боки 13, беше уапсен како осомничен во истрагата за „Рекет“ 


Можеби ќе ве интересира

Георгиевски за БГНЕС: Бевме убедувани дека мора да се бориме против Бугарија

Георгиевски за БГНЕС: Бевме убедувани дека мора да се бориме против Бугарија

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Почина Eнвер Малиќи, денес има над 1.000 заразени со коронавирус

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Почина Eнвер Малиќи, денес има над 1.000 заразени со коронавирус

Груевска Маџоска: Се откажуваме од се она што не прави посебни

Груевска Маџоска: Се откажуваме од се она што не прави посебни

Македонија бележи нови 1.069 заразени и 29 починати од коронавирусот

Македонија бележи нови 1.069 заразени и 29 починати од коронавирусот

Утре блокада во 15 градови

Утре блокада во 15 градови

Со посебни протоколи ќе се отворат скијачките центри

Со посебни протоколи ќе се отворат скијачките центри

Реакција на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“: Македонската државност е заснована врз антифашистички начела

Реакција на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“: Македонската државност е заснована врз антифашистички начела

Украден е паричник од пациент кој починал во ковид-центарот на Клинички

Украден е паричник од пациент кој починал во ковид-центарот на Клинички

ЗА ЏАМБАСКИ ВЕЛЕС БИЛ БУГАРСКИ ГРАД: Кажа под кои услови би го признале македонското малцинство

ЗА ЏАМБАСКИ ВЕЛЕС БИЛ БУГАРСКИ ГРАД: Кажа под кои услови би го признале македонското малцинство