20 Мај, 2018
0.3047
    ALK 8098.79    0.29%     BESK 7738.39    -2.05%     GRNT 743.11    -1.78%     KMB 4373.93    0.64%     MKSD 204    9.68%     MPT 30016.78    0.05%     MTUR 4100    -0.41%     OHB 6498.44    0.11%     PPIV 44500    0%     RMDEN16 95.5    0.42%     RZLE 14    0%     RZLV 44    0%     RZUS 124.82    -0.94%     STB 1022.5    -0.26%     STBP 1102.85    0.07%     STIL 132.97    3.31%     TEL 270    -1.46%     TNB 13718    3%     TPLF 1573.88    -1.18%     TTK 860    -1.23%     UNI 2420.09    2.55%     ZILU 238    8.18%

КИМ ПОВТОРНО ГО КРЕНА СВЕТОТ НА НОЗЕ: Какви закани сега му упати на Трамп?

Објавено во: Свет 16 Мај, 2018

Северна Кореја соопштила дека морала да ги откаже разговорите на највисоко ниво со Јужна Кореја, бидејќи се одржани воени вежби меѓу Јужна Кореја и САД, а се заканиле и дека поради тие вежби ќе го откажат самитот со САД.

Двете Кореи денеска требаше да одржат состанок во демилитаризираната зона, како би се намалиле тензиите и почнале разговорите за обединување на семејствата кои се разделени по Корејската војска.

Агенциите Johnap и KCNA првично јавија дека денешниот состанок е откажан, а Пјонгјанг подоцна го доведе во прашање и дали ќе може да се одржи по планот самитот на САД и Северна Кореја, на кој би требало да се состанат американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг ун, кој е закажан за 12 јуни во Сингапур.

Агенциите исто така јавија дека во петок почнале двенеделните воени вежби меѓу САД и Јужна Кореја.

Стејт департментот соопшти дека нема никакви информации за тоа дека Пјонгјанг сака да го откаже самитот на кој би требало да се состанат лидерите на двете земји Трап и Ким.

Можеби ќе ве интересира

Познат режисер обвинет за силување

Познат режисер обвинет за силување

(КРАЛСКА СВАДБА) Како ѝ се оддаде почит на покојната принцеза Дијана?

(КРАЛСКА СВАДБА) Како ѝ се оддаде почит на покојната принцеза Дијана?

(ВИДЕО) Погледнете како Русите го изградија најдолгиот мост во Европа

(ВИДЕО) Погледнете како Русите го изградија најдолгиот мост во Европа

ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО ЦРКВА: Сакале да земат заложници

ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО ЦРКВА: Сакале да земат заложници

Во Мурманск претставена првата пловечка нуклеарна централа

Во Мурманск претставена првата пловечка нуклеарна централа

(ВИДЕО+ФОТО) ЛАВА ТЕЧЕ ПО УЛИЦИТЕ НА ХАВАИ: Не се знае кога хаосот ќе заврши

(ВИДЕО+ФОТО) ЛАВА ТЕЧЕ ПО УЛИЦИТЕ НА ХАВАИ: Не се знае кога хаосот ќе заврши

ЕВАКУИРАН ТРГОВСКИ: Maж со маска и пушка влегол внатре

ЕВАКУИРАН ТРГОВСКИ: Maж со маска и пушка влегол внатре

(ВИДЕО) Меѓу загинатите во авионската несреќа во Куба има и странци?

(ВИДЕО) Меѓу загинатите во авионската несреќа во Куба има и странци?

Зошто Трамп му се заканува на Ким со „либиско сценарио“?

Зошто Трамп му се заканува на Ким со „либиско сценарио“?