31 Март, 2020
0.0237

Кирацовски симулираше како би реагирале ВМРО-ДПМНЕ на пехот со кокаинот

Објавено во: Македонија 21 Февруари, 2020

Пратеникот од СДСМ Александар Кирацовски симулираше како би реагирале од ривалската партија, ВМРО-ДПМНЕ, доколку на СДСМ им се случел ваков „пех“ со кокаинот.

Тој на твитер, а и на фејсбук, го напиша следниов статус.

Да не ги вадиме од нивната кал. Не, зошто ја погрешиле тежината на запленетата дрога од еден килограм, наместо помпезно најавените 1,3 тони. Туку во нивни стил „Каде е остатокот од 1.299 тони? Дали Мицкоски стои позади кулисите? Ова ли е начинот на нивното финансирање“, напиша Кирацовски.

Можеби ќе ве интересира

Рама за МТВ2: Со Италија сме тесно поврзани, со Македонија нема да има размена на доктори

Рама за МТВ2: Со Италија сме тесно поврзани, со Македонија нема да има размена на доктори

Владата бара да се ослободат од работа лицата со попреченост, слепите лица и инвалидите

Владата бара да се ослободат од работа лицата со попреченост, слепите лица и инвалидите

Кина со парична помош на сметката на Министерството за здравство

Кина со парична помош на сметката на Министерството за здравство

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Maкедонското знаме подигнато во Брисел, стигнаа првите честитки

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Maкедонското знаме подигнато во Брисел, стигнаа првите честитки

Ако има потреба ученичките и студентските домови ќе се користат за карантин

Ако има потреба ученичките и студентските домови ќе се користат за карантин

Свикан Совет за безбедност: Гувернерката и министри кај Пендаровски

Свикан Совет за безбедност: Гувернерката и министри кај Пендаровски

Филипче кажа кога се очекува пикот на заразата со коронавирусот

Филипче кажа кога се очекува пикот на заразата со коронавирусот

(ФОТО) Се мести полската болница во Скопје

(ФОТО) Се мести полската болница во Скопје

Ќе одговара лице кое не ја почитувало самоизолацијата

Ќе одговара лице кое не ја почитувало самоизолацијата