19 Јуни, 2019
0.0330

Ќе има ли конечно одговорност за бегството на Груевски?

Објавено во: Македонија 11 Јуни, 2019

Премиерот Зоран Заев во Отворено на 24 ТВ изјави дека доколку се утврди дека некој од МВР е вмешан во бегството на екс премиерот, Никола Груевски ќе има одговорност. 

Тој вели дека можно е и никој да не му помогнал, туку сам да избегал од државата. 

„Ако има докази, се одговара, ако ги нема ништо. Доказите се богови во една постапка“, вели Заев. 

Премиерот рече дека полицијата го следела Груевски на јавни места, додека џогирал на кејот, но сепак не може да му влезе дома и да ги наруши неговите човекови права.  

Можеби ќе ве интересира

Град паѓаше во Неготино

Град паѓаше во Неготино

ФОКУС НА ДЕНОТ: За Димитров еден услов е многу важен за датум, стартува поврат на ДДВ

ФОКУС НА ДЕНОТ: За Димитров еден услов е многу важен за датум, стартува поврат на ДДВ

Димитров: Ни фали едно делче за да не може да имаат оправдување за датумот

Димитров: Ни фали едно делче за да не може да имаат оправдување за датумот

Пожар го уништи основното училиште „Страшо Пинџур“ во Штип

Пожар го уништи основното училиште „Страшо Пинџур“ во Штип

САД: Охрабрени сме што ЕУ ќе донесе одлука за отворање на пристапни преговори за Северна Македонија

САД: Охрабрени сме што ЕУ ќе донесе одлука за отворање на пристапни преговори за Северна Македонија

АНКЕТА: За колку проценти му „бега“ ВМРО-ДПМНЕ на СДСМ?

АНКЕТА: За колку проценти му „бега“ ВМРО-ДПМНЕ на СДСМ?

Иванка Василевска: Со задоволство го прифаќам разрешувањето од Пендаровски, датум за милион години

Иванка Василевска: Со задоволство го прифаќам разрешувањето од Пендаровски, датум за милион години

За упис во скопска гимназија за 285 слободни места се јавиле 330 со сите петки

За упис во скопска гимназија за 285 слободни места се јавиле 330 со сите петки

Димитров: Во октомври ниту една земја-членка на ЕУ нема да има оправдување

Димитров: Во октомври ниту една земја-членка на ЕУ нема да има оправдување