25 Март, 2018
0.0677

Ќе има обилни врнежи - ќе наврнат и до 60 литри

Објавено во: Македонија 13 Ноември, 2017

Македонија оваа недела ќе ја зафати влажен бран со обилни вржени од дожд. 

На некои места ќе наврнат и до 60 литри дожд на метар квадратен, а во јужните делови од земјата ќе има услови и за појава на пороен дожд и грмежи.

Максималните температури ќе бидат до 15 степени, а според УХМР промената на времето е поради влијанието на циклонска активност над јужна Италија.

Обилните дождови се очекуваат во среда и четврток, а во петок тие ќе се намалат.

Можеби ќе ве интересира

Со лажна диплома директорувал во кумановско училиште

Со лажна диплома директорувал во кумановско училиште

Тешка сообраќајка кај клучка „Стајковци“

Тешка сообраќајка кај клучка „Стајковци“

Жбогар: Законот за јазици не е европски приоритет

Жбогар: Законот за јазици не е европски приоритет

Костовски: Спикерот не може да потпише Указ наместо претседателот

Костовски: Спикерот не може да потпише Указ наместо претседателот

МВР со одговор до НСП: Проблемите на полицијата се решаваат

МВР со одговор до НСП: Проблемите на полицијата се решаваат

НСП: До кога ќе трае хаосот во МВР?

НСП: До кога ќе трае хаосот во МВР?

Пронајден мртов маж пред гостиварската болница

Пронајден мртов маж пред гостиварската болница

Автомобил се забил во оградата на Собрание

Автомобил се забил во оградата на Собрание

Екс шефица на кабинет на ДЗС доби кривична пријава

Екс шефица на кабинет на ДЗС доби кривична пријава