14 Ноември, 2019
0.0209

ЌЕ ВРНЕ И ДЕНЕС, А КАДЕ НАЈМНОГУ: Временска прогноза за петок и викендов

Објавено во: Македонија 08 Ноември, 2019

Последниот работен ден го дочекавме но и ќе го завршиме врнежливо.

Врнежите ќе продолжат и денес но најинтензивни ќе бидат во источниот регион.

Метеоролозите за денес најавија максимална дневна температура до 22 степени а врнежите ќе продолжат и во Скопје.

Пред нас е викенд а синоптичарите не најавуваат промени во однос на временската прогноза.

Она што е извесно е дека ќе врне и во сабота и во недела иако во саботата се очекуваат повеќе сончеви периоди.

Сепак температурите нема да паднат под нула наскоро.

Можеби ќе ве интересира

ФОКУС НА ДЕНОТ: Пратениците изгласаа повисок минималец, Мицотакис ветил дека ќе помогне за евроинтеграциите

ФОКУС НА ДЕНОТ: Пратениците изгласаа повисок минималец, Мицотакис ветил дека ќе помогне за евроинтеграциите

Мицотакис ќе помогне за да добиеме датум за преговори

Мицотакис ќе помогне за да добиеме датум за преговори

ЈOВЕСКИ ЗА БОКИ 13: Здравјето не е основ за укинување на притворот

ЈOВЕСКИ ЗА БОКИ 13: Здравјето не е основ за укинување на притворот

(ВИДЕО) ПОРАДИ ИСИС ЗАМИНАЛА ВО СИРИЈА: Бара помош од македонските власти за да се врати

(ВИДЕО) ПОРАДИ ИСИС ЗАМИНАЛА ВО СИРИЈА: Бара помош од македонските власти за да се врати

Не успеа иницијативата на Јанкулоска за разрешување на Кацарска

Не успеа иницијативата на Јанкулоска за разрешување на Кацарска

Децата со дијабет се боцкаат и 10 пати дневно: Филипче уверува дека ќе се обезбедат апарати

Децата со дијабет се боцкаат и 10 пати дневно: Филипче уверува дека ќе се обезбедат апарати

В петок протест против судии

В петок протест против судии

Заев: Ние сме земја која нема да воведе санкции против Русија

Заев: Ние сме земја која нема да воведе санкции против Русија

УТРИНСКИ ФОКУС: Заев во Солун, буџетот скроен

УТРИНСКИ ФОКУС: Заев во Солун, буџетот скроен