20 Октомври, 2019
0.0178

ЌЕРКАТА НА ЈОВАН ЈОВАНОВ Е ПРВАЧЕ: Во Канада супер напредуваме

Објавено во: Стил 05 Септември, 2018

Ќерката на композиторот и продуцент Јован Јованов, Малеа, тргна во прво одделение. Јован со  сопругата Николина, која е инженер во компанија за производство на автомобили и со ќерката веќе две години ќивее во Торонто, Канада. Јованови во 2014 година си заминаа од Македонија. Пред Канада, тие живееја во САД.

„ Во Канада прилично бргу се вклопивме. За две години, јас го отворив моето музичко студио, направив доволно контакти во музичкиот свет и целосно работам и живеам од музика. Го правам истото што го правев и во Македонија. На мојот сајт www.jovanjovanov.com , често поставувам песни што ги работам за тука. Ќерка ми перфектно се вклопи тука. Мене лично ми се допаѓа Торонто. Нуди доста можности да напредуваш“, изјави Јован во интервју за Женски магазин а целиот текст читајте го овде.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

Катаракта – што е и како се третира?

Катаракта – што е и како се третира?

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

Во име на Човекот, Амин

Во име на Човекот, Амин

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона

Ателје, радоста на сликањето: Целиот универзум преку очите на големиот уметник

Ателје, радоста на сликањето: Целиот универзум преку очите на големиот уметник