30 Јуни, 2022
0.0258

Кличко - Новинарите треба да побараат аудио или видео потврда за ваква ексклузива

Објавено во: Свет 27 Мај, 2022

Добивај вести на Viber

Поранешниот светски шампион во бокс Виталиј Кличко се огласи на својот официјален Инстаграм профил, по ширењето на веста и наводната изјава која ги бранува медиумите во регионот. 

Тој напиша дека цитатот што го објавија проалбанските медиуми во Швајцарија „Ле кантон 27“ е лажен.

- Пријатели! Некои странски онлајн медиуми, вклучително и руските, продолжија да го шират мојот наводен „цитат“ за Србија и Албанија. Не коментирав. И пред да ја препечатат оваа наводна информација и да цитираат нешто, новинарите треба да побараат аудио или видео потврда за ваква ексклузива - напиша Кличко на својот Инстаграм профил. 

View this post on Instagram

A post shared by Віталій Кличко (@vitaliyklitschko)Можеби ќе ве интересира

ДАЛИ Е ОВА НАЈГОЛЕМАТА ПОБЕДА НА УКРАИНА, Змискиот остров ослободен од руските сили

ДАЛИ Е ОВА НАЈГОЛЕМАТА ПОБЕДА НА УКРАИНА, Змискиот остров ослободен од руските сили

Smirnoff, Johnny Walker, Baileys... ЌЕ ГИ НЕМА НА РУСКОТО МЕНИ - познатиот производител на вотка ја напушта државата, се ќе заврши за шест месеци

Smirnoff, Johnny Walker, Baileys... ЌЕ ГИ НЕМА НА РУСКОТО МЕНИ - познатиот производител на вотка ја напушта државата, се ќе заврши за шест месеци

ПУТИН ИМ ВРАТИ НА СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ, тоа би била одвратна глетка

ПУТИН ИМ ВРАТИ НА СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ, тоа би била одвратна глетка

НАТО ПРАВИ ПРОБЛЕМИ ВО СВЕТОТ - Кина ја повика Алијансата да не поттикнува новата Студена војна

НАТО ПРАВИ ПРОБЛЕМИ ВО СВЕТОТ - Кина ја повика Алијансата да не поттикнува новата Студена војна

„НАШАТА ВРСКА Е НА ПАУЗА“ Олена Зеленски - Не сум го видела два месеци, тешко ми беше да му објаснам на син ми каде е неговиот татко

„НАШАТА ВРСКА Е НА ПАУЗА“ Олена Зеленски - Не сум го видела два месеци, тешко ми беше да му објаснам на син ми каде е неговиот татко

Ако Литванија не се вразуми, Русија ќе се одмазди

Ако Литванија не се вразуми, Русија ќе се одмазди

Зошто Путин однесе две сабји во Туркменистан?

Зошто Путин однесе две сабји во Туркменистан?

(ВИДЕО) Страотните поплави во Австрија однесоа и жртва

(ВИДЕО) Страотните поплави во Австрија однесоа и жртва

Нема да победиш во војната против Украина, порака од европски политичар до Путин

Нема да победиш во војната против Украина, порака од европски политичар до Путин