05 Декември, 2019
0.0191

Клима уред од соништата!

Објавено во: Мои пари 13 Август, 2019

Сите ние бараме “совршен клима уред”, но дали некогаш сте се запрашале како изгледа тој?

“Совршен клима уред” е онoj кој содржи голем број на функции, трајност во изработката, максимална ефикасност во поглед на потрошувачката на елекрична енергија и што е најважно, го зачувува нашето здравје.

Daikin, водечка компанија во системот за климатизација го има моделот кој одговара на потребите за добивање на називот “совршенклима уред”, во кој се влучени 5-те најбитни функции, греење, ладење, вентилација, контрола на влажност и прочистување на воздухот.

Освен мултифункционалноста, Ururu Sarara има висока ефикасност во потрошувачката на електрична енергија A +++, каде што за секој потрошен “kW” на електрична енергија се добиваат 9 пати повеќе оддадена термичка енергија, додека за континуирана 10 часовна работа таа троши електрична енергија помалку од еден циклус на машината за перење.

Поради својата иновативна технологија, како и нејзиниот уникатен дизајн, таа ја има освоено престижната награда за дизајн Red Dot во 2013 година.

Опремен со 3 зонски сензор, кој го детектира вашето движења во просторот каде што е инсталирана, пренасочувајќи го протокот на воздух далеку од вас, правејќи ја просторијата пријатна и заштитувајќи го вашето здравје.

Благодарение на автоматскиот филтер, заштедувате време, ја намалувате потрошувачката на енергија за 25% и се снабдувате со свеж воздух без алергени, бактерии и вируси.

Не само тоа, Ururu Sarara и припаѓа на спектарот на Daikin клима уредите што користи иновативна технологија Bluevolution. Употребата на фреонот R-32 ја зголемува ефикасноста на потрошувачката на енергија и ги намалува емисиите на CO2.

Сега совршениот клима уред достапен и кај нас преку Daikin овластените партнери за Македонија.

За повеќе информации кликнете на линкот подоле.

www.daikin.mk

Можеби ќе ве интересира

Уличниот дефект на ул.Малешевска 67 во населба Драчево е саниран

Уличниот дефект на ул.Малешевска 67 во населба Драчево е саниран

Њујорк тајмс: Забраната на е-цигарите ќе направи повеќе штета отколку корист

Њујорк тајмс: Забраната на е-цигарите ќе направи повеќе штета отколку корист

РСС:Лажните вести и нелегалната миграција - главни безбедносни предизвици во ЈиЕ

РСС:Лажните вести и нелегалната миграција - главни безбедносни предизвици во ЈиЕ

ЕВН: Нашиот далекувод нема дефект, туку не доаѓа електричната енергија од МЕПСО

ЕВН: Нашиот далекувод нема дефект, туку не доаѓа електричната енергија од МЕПСО

Новата Opel Insignia сјае со новата генерација на IntelliLux LED® пиксел светло

Новата Opel Insignia сјае со новата генерација на IntelliLux LED® пиксел светло

Екоцентар 97 со појаснување околу работата за активностите во рамки на Охис

Екоцентар 97 со појаснување околу работата за активностите во рамки на Охис

Telekom Electronic Beats Weekender: Подгответе се за продолжен викенд со клупска музика

Telekom Electronic Beats Weekender: Подгответе се за продолжен викенд со клупска музика

„Медена земја“ со две нови признанија од Њујорк

„Медена земја“ со две нови признанија од Њујорк

РСБСП со апел: Вози паметно! Намали ја брзината и стигни безбедно до посакуваната дестинацијa

РСБСП со апел: Вози паметно! Намали ја брзината и стигни безбедно до посакуваната дестинацијa