06 Декември, 2019
0.0193

Кобна сообраќајна незгода на патот Струмица- Радовиш: Има и починат

Објавено во: Македонија 21 Јули, 2019

Синоќа на патот Струмица-Радовиш се случила тешка сообраќајна незгода во која едно лице од радовишко го загубил животот.

Според билтенот на МВР, на магистралниот пат Струмица-Радовиш, на делницата за Струмица до Василевска раскрсница, триесет и три годишшниот Ј.Ц. од с.Ораовица, радовишко, управувајќи патничко возило со радовишки регистарски ознаки, удрил во патничко возило  со штипски регистарски ознаки, управувано од четириесет годишниот  Р.Р. од Радовиш, по што излетал надвор од коловозот.

Триесет и три годишниот маж од радовишко починал на местото на настанот

Лекарот од итната медицинска помош ја констатирал смртта, а екипи на Свр Струмиц аи Јавен обвинител извршиле увид на местото на несреќата.

Можеби ќе ве интересира

Фатиме Фетаи оценуваше студенти во Штип

Фатиме Фетаи оценуваше студенти во Штип

Боки13 и Катица ќе убедуваат дека не се виновни за „Рекет“, сведоци Камчеви

Боки13 и Катица ќе убедуваат дека не се виновни за „Рекет“, сведоци Камчеви

Пукање во канцеларија на Агенција за национална безбедност

Пукање во канцеларија на Агенција за национална безбедност

Мерните станици почнаа да превртуваат: Загадениот воздух гуши

Мерните станици почнаа да превртуваат: Загадениот воздух гуши

КАНЦЕРОГЕНИ СЕ: Државен притисок да се намали присуството на акриламид во помфритот, чипсот, грицки, леб, кафето

КАНЦЕРОГЕНИ СЕ: Државен притисок да се намали присуството на акриламид во помфритот, чипсот, грицки, леб, кафето

Тасевска, Ацевски или некој трет - партиите го договориле ревизорот, денеска на комисија

Тасевска, Ацевски или некој трет - партиите го договориле ревизорот, денеска на комисија

Иџе во војна со АМС: Не ми го дадоа ветеното, парите отидоа за друг автомобилист

Иџе во војна со АМС: Не ми го дадоа ветеното, парите отидоа за друг автомобилист

Се откажуваат од македонско државјанство, но што ако се премислат?

Се откажуваат од македонско државјанство, но што ако се премислат?

ЗА ПОМАЛКУ ОД ДВА ДЕНА: Заев од прием кај кралицата Елизабета Втора до расправија со баба Перса во Волково

ЗА ПОМАЛКУ ОД ДВА ДЕНА: Заев од прием кај кралицата Елизабета Втора до расправија со баба Перса во Волково