15 Септември, 2019
0.0158

Кои плажи од регионот се најдоа на листата најубави во светот?

Објавено во: Балкан 19 Август, 2019

Светската туристичка платформа „Биг 7 тревел“, состави листа на најубави плажи во светот. На листата има повеќе плажи од регионот. 

Наваџо, Закинтос, Грција

Островот Фаро, Шведска

Островот Риген, Германија

Плажата Елафониси на Крит

Сан Фрутуозо, Лигурија, Италија

Квалвика, Лофотен, Норвешка

Кала Макарела, Менорка, Шпанија

Свети Стефан, Црна Гора

Дардл Дор, Велика Британија

Саракинико, Милос, Грција

Олудениз, Турција

Плажата со црн песок (Рејнисфјара), Вик, Исланд

Плажата Ласкентаир и островот Харис, Шкотска

Праја да Мариња, Португалија

Златен ’Рт, Брач, Хрватска

Островите Кес, Шпанија

Островот Поркеролес, Франција

Кала Тонарела, Италија

Тисвилде, Данска

Капе Греко, Кипар

фото Википедија

Можеби ќе ве интересира

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во демагогијата

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во демагогијата

Познато зошто Косово годинава нема да аплицира за прием во Интерпол

Познато зошто Косово годинава нема да аплицира за прием во Интерпол

БЕСНЕЕ ГОЛЕМ ПОЖАР: Луѓето ги напуштаат домовите близу Атина

БЕСНЕЕ ГОЛЕМ ПОЖАР: Луѓето ги напуштаат домовите близу Атина

Откриено како најлесно да дојдете до грчки пасош

Откриено како најлесно да дојдете до грчки пасош

„Прототема“: Мицотакис за прв пат ќе се сретне со Заев на барање на западните престолнини

„Прототема“: Мицотакис за прв пат ќе се сретне со Заев на барање на западните престолнини

Европска земја на чекор да го повлече признавањето на Косово

Европска земја на чекор да го повлече признавањето на Косово

ЕПИЦЕНТАРОТ БИЛ ВО МОРЕТО: Се стресе Атина и околината

ЕПИЦЕНТАРОТ БИЛ ВО МОРЕТО: Се стресе Атина и околината

Очевидец раскажа како починал српскиот рапер Гру

Очевидец раскажа како починал српскиот рапер Гру

САКААТ ТУКА ДА ОСТАНАТ: Балканска земја е рај за работници од Непал

САКААТ ТУКА ДА ОСТАНАТ: Балканска земја е рај за работници од Непал