21 Септември, 2019
0.0174

Кои улици се без вода за пиење

Објавено во: Мои пари 17 Јуни, 2019

Од Јавното претпријатие Водовод и канализација  ги информираат граѓаните дека ќе има прекин на водоснабдувањето во неколку улици во Скопје.

„На ден 17.06.2019г. поради  уличен дефект ф100мм на ул.Хо Ши Мин бр.41 ( Бутел 1 ) , ќе биде прекинато водоснабдување од 10:20 часот, без вода за пиење ќе бидат  корисниците на ул.Хо Ши Мин, Краишка и Рудо“, се вели во соопштението на Водовод.

Исто така, од претпријатието соопштуваат дека ќе има прекин на водоснабдувањето поради дефект ф5/4 и на ул: 14 бр: 35 во Сопиште.

Без вода ќе останат корисниците од овие улици се до санирање на дефектите.

Можеби ќе ве интересира

Уличниот дефект на Бул. Кочо Рацин бб е саниран

Уличниот дефект на Бул. Кочо Рацин бб е саниран

“Погледни лево десно, стигни до училиште лесно”, сообраќајна едукација за ученици поддржана од ИутеКредит

“Погледни лево десно, стигни до училиште лесно”, сообраќајна едукација за ученици поддржана од ИутеКредит

Прекинато водоснабдувањето на повеќе улици

Прекинато водоснабдувањето на повеќе улици

ИМПОРТЕРИТЕ НА НОВИ ВОЗИЛА ГО ПОЗДРАВУВААТ НОВИОТ ЗАКОН ЗА ДАНОК НА МОТОРНИ ВОЗИЛА

ИМПОРТЕРИТЕ НА НОВИ ВОЗИЛА ГО ПОЗДРАВУВААТ НОВИОТ ЗАКОН ЗА ДАНОК НА МОТОРНИ ВОЗИЛА

Санирани повеќе дефекти во Скопје

Санирани повеќе дефекти во Скопје

Дефектот во Визбегово е саниран

Дефектот во Визбегово е саниран

Детски цртачки работилници и изненадувања од Бимилк во рамките на ИФФК „Браќа Манаки“

Детски цртачки работилници и изненадувања од Бимилк во рамките на ИФФК „Браќа Манаки“

ХалкБанк открива факти за филмскиот фестивал „Браќа Манаки“ – во фокусот наградите и наградените

ХалкБанк открива факти за филмскиот фестивал „Браќа Манаки“ – во фокусот наградите и наградените

Успешно одржан HR Summit 2 во Скопје со говорници од Facebook, Gazprom, Heineken, Carlsberg...

Успешно одржан HR Summit 2 во Скопје со говорници од Facebook, Gazprom, Heineken, Carlsberg...