16 Јули, 2019
0.0180

Кои улици утре ќе бидат без вода за пиење

Објавено во: Мои пари 17 Јуни, 2019

Водовод и канализација, Скопје ги известува граѓаните дека утре без вода за пиење ќе останат неколку улици во главниот град.

„ На ден 18.06.2019г. поради дефект на шибер од ф50мм на ул.Бул.Александар Македонски бб ( стрелиште Камник ), прекинато водоснабдување од 09:00 часот ќе имаат корисниците на Бензиска Пумпа Лукоил, Стрелиште Камник, Микеи и Ресторант Ла Тана, а дел од корисниците на Автокоманда ниска зона со намален притисок“, се вели во соопштението.

Нормализирање на водоснабдувањето се очекува по завршување на зафатот. 

Можеби ќе ве интересира

Дефектот на ул.515 до Сајмиште е решен

Дефектот на ул.515 до Сајмиште е решен

Кој е најдобар “ПР специјалист“ во хрватската политика дознајте на Викенд Медиа Фестивал

Кој е најдобар “ПР специјалист“ во хрватската политика дознајте на Викенд Медиа Фестивал

Oхридска банка сосиете женерал главен спонзор на 59. издание на Охридско лето

Oхридска банка сосиете женерал главен спонзор на 59. издание на Охридско лето

Дефектот на ул. Варшавска е саниран

Дефектот на ул. Варшавска е саниран

(ФОТО) Маски за кои сите ќе прашуваат: Одберете ги најдобрите за децата

(ФОТО) Маски за кои сите ќе прашуваат: Одберете ги најдобрите за децата

Дел од Тафталиџе без вода за пиење

Дел од Тафталиџе без вода за пиење

Секоја Bonatti колекција костими за капење е со своја трендовска приказна

Секоја Bonatti колекција костими за капење е со своја трендовска приказна

Утре реконструкција на мрежа

Утре реконструкција на мрежа

Стартап Македонија ја лансираше првата дигитална платформа на која сите стартапи ќе се видливи

Стартап Македонија ја лансираше првата дигитална платформа на која сите стартапи ќе се видливи