21 Септември, 2018
0.2557
    ALK 8001    -0.04%     CEVI 1000    0%     KMB 5174.05    0.15%     MPOL 314    0%     MPT 47001    -1.55%     RZUS 108    0%     STB 1115    0.54%     UNI 2331    0.03%

Кој е актерот кој најмногу се офајди од улогите на Џејмс Бонд

Објавено во: Стил 14 Мај, 2018

Даниел Крег е најбогатиот актер кој го глумел легендарниот британски агент Џејмс Бонд. Ова го покажува „Rich List“ на Сандеј Тајмс.

50-годишниот Крег има општа состојба од 125 милиони фунти со неговата сопруга и колешка Рејчел Вајс.

Неодамна актерот потпиша договор вреден 100 милиони долари за новиот филм на Бонд.

Првиот актер кој го игра шпионот е Сер Шон Конери. Неговото богатство се проценува на околу 85 милиони фунти. Пирс Броснан поседува 63 милиони фунти.

Џорџ Ленцби, кој се појавува само во еден од филмовите на Џејмс Бонд, има 52 милиони фунти во своите сметки, според податоците на листата.

Сер Роџер Мур може да се пофали со богатство од 50 милиони фунти.

Можеби ќе ве интересира

Пред огледало со Јована Стојменовиќ: Не сум зависник од салоните за убавина

Пред огледало со Јована Стојменовиќ: Не сум зависник од салоните за убавина

ВИСОКИ ЦЕНИ ВО НИСКА СЕЗОНА: Колку ќе потрошите на грчките плажи?

ВИСОКИ ЦЕНИ ВО НИСКА СЕЗОНА: Колку ќе потрошите на грчките плажи?

НЕКОГАШ МИС СЕГА БАНКАРКИ И СЛАТКАРКИ: Кои се сите македонски убавици со титула?

НЕКОГАШ МИС СЕГА БАНКАРКИ И СЛАТКАРКИ: Кои се сите македонски убавици со титула?

(ФОТО) ГРАДОВИ НА ДУХОВИ ВО ЕВРОПА: Убави се, но зошто немаат жители?

(ФОТО) ГРАДОВИ НА ДУХОВИ ВО ЕВРОПА: Убави се, но зошто немаат жители?

Откриени RAM меморијата и капацитетот на батеријата на новите iPhone уреди

Откриени RAM меморијата и капацитетот на батеријата на новите iPhone уреди

(ВИДЕО+ФОТО) ОД СЛЕДНАТА ГОДИНА ЛУЃЕТО ЌЕ ЛЕТААТ СО АВТОМОБИЛИ: Видете како функционираат

(ВИДЕО+ФОТО) ОД СЛЕДНАТА ГОДИНА ЛУЃЕТО ЌЕ ЛЕТААТ СО АВТОМОБИЛИ: Видете како функционираат

(ФОТО) ТОП 10: Ви даваме предлози каде да патувате на есен

(ФОТО) ТОП 10: Ви даваме предлози каде да патувате на есен

(ФОТО) СЕ ПОЈАВИ НА ИНТЕРНЕТ: Ова е совршен стан за архитектите

(ФОТО) СЕ ПОЈАВИ НА ИНТЕРНЕТ: Ова е совршен стан за архитектите

226 ДЕНА НЕ СУМ ПРОБАЛ АЛКОХОЛ: Игор Џамбазов искрен на концертот во Ѓорче

226 ДЕНА НЕ СУМ ПРОБАЛ АЛКОХОЛ: Игор Џамбазов искрен на концертот во Ѓорче