20 Мај, 2018
0.3280
    ALK 8098.79    0.29%     BESK 7738.39    -2.05%     GRNT 743.11    -1.78%     KMB 4373.93    0.64%     MKSD 204    9.68%     MPT 30016.78    0.05%     MTUR 4100    -0.41%     OHB 6498.44    0.11%     PPIV 44500    0%     RMDEN16 95.5    0.42%     RZLE 14    0%     RZLV 44    0%     RZUS 124.82    -0.94%     STB 1022.5    -0.26%     STBP 1102.85    0.07%     STIL 132.97    3.31%     TEL 270    -1.46%     TNB 13718    3%     TPLF 1573.88    -1.18%     TTK 860    -1.23%     UNI 2420.09    2.55%     ZILU 238    8.18%

Кој е актерот кој најмногу се офајди од улогите на Џејмс Бонд

Објавено во: Стил 14 Мај, 2018

Даниел Крег е најбогатиот актер кој го глумел легендарниот британски агент Џејмс Бонд. Ова го покажува „Rich List“ на Сандеј Тајмс.

50-годишниот Крег има општа состојба од 125 милиони фунти со неговата сопруга и колешка Рејчел Вајс.

Неодамна актерот потпиша договор вреден 100 милиони долари за новиот филм на Бонд.

Првиот актер кој го игра шпионот е Сер Шон Конери. Неговото богатство се проценува на околу 85 милиони фунти. Пирс Броснан поседува 63 милиони фунти.

Џорџ Ленцби, кој се појавува само во еден од филмовите на Џејмс Бонд, има 52 милиони фунти во своите сметки, според податоците на листата.

Сер Роџер Мур може да се пофали со богатство од 50 милиони фунти.

Можеби ќе ве интересира

КРАЛСКАТА ВЕНЧАВКА: Најубавите парови, фустани и познати од кралската свадба!

КРАЛСКАТА ВЕНЧАВКА: Најубавите парови, фустани и познати од кралската свадба!

Меланија Трамп се врати во Белата Куќа

Меланија Трамп се врати во Белата Куќа

Прва фотка од невестата: Меган Маркл тргна кон катедралата, изгледа преубаво!

Прва фотка од невестата: Меган Маркл тргна кон катедралата, изгледа преубаво!

BBC откри какво ќе биде времето за кралската свадба

BBC откри какво ќе биде времето за кралската свадба

Редослед по минути: Како ќе се одвива кралската свадба?

Редослед по минути: Како ќе се одвива кралската свадба?

ДЕТАЛИ ЗА ВЕНЧАВКАТА: Утре стапуваат во брак принцот Хари и актерката Меган Маркл

ДЕТАЛИ ЗА ВЕНЧАВКАТА: Утре стапуваат во брак принцот Хари и актерката Меган Маркл

Милчо Манчевски повикува на аудиција за новиот филм

Милчо Манчевски повикува на аудиција за новиот филм

(ГАЛЕРИЈА) „Матурска парада“: Скопските матуранти го одиграа познатиот танц квадрил

(ГАЛЕРИЈА) „Матурска парада“: Скопските матуранти го одиграа познатиот танц квадрил

НОВ ПРЕДИЗВИК ЗА ИВАНА ТОРЕС: Нарушено здравјето на нејзиниот сопруг, авантурата со комбе одложена

НОВ ПРЕДИЗВИК ЗА ИВАНА ТОРЕС: Нарушено здравјето на нејзиниот сопруг, авантурата со комбе одложена