19 Август, 2019
0.0176

Кој е поуспешен од децата на Трифун Костовски?

Објавено во: Економија 15 Јули, 2019

Олга Костовска минатата година како управител била поуспешна од Коста Костовски според резултатите на финансиските резултати на семејните компаниите кои ги водат децата на познатиот скопски бизнисмен Трифун Костовски.

Сестрата Олга, раководејќи го осигурителниот бизнис, може да се заклучи дека „Еуролинк осигурување“ има нето-приходи 13,7 милиони евра во 2018, односно 1,74 милиони повеќе од една година претходно. Годината е завршена со безмалку 700.000 евра добивка.

Братот Коки како претседател на Надзорниот одбор на „Еуростандард банка“ годината ја заврши со загуба од 6,33 милиони евра. Нето приходите од камати лани изнесувале 4 милиони евра и тие се за 745.000 евра пониски од претходната година.

Останатите споредби на основните параметри во продолжение.

Можеби ќе ве интересира

НАЈМАЛКУ 17 ДРЖАВИ ДОЛЖАТ НА РУСИЈА: Кои се најдоа во топ три?

НАЈМАЛКУ 17 ДРЖАВИ ДОЛЖАТ НА РУСИЈА: Кои се најдоа во топ три?

Бензините не поскапеа, цената на дизелот скокна

Бензините не поскапеа, цената на дизелот скокна

По новите услови голем интерес за „Купи куќа, купи стан“

По новите услови голем интерес за „Купи куќа, купи стан“

Како „Макпетрол“ ја зголеми продажбата, а ја намали добивката?

Како „Макпетрол“ ја зголеми продажбата, а ја намали добивката?

Денес ќе се одлучува: Што по царинските забрани од Косово?

Денес ќе се одлучува: Што по царинските забрани од Косово?

ГЕРМАНИЈА БАРА ЕКСПЕРТИ: „По новиот закон граѓаните на Западен Балкан се привилегирани“

ГЕРМАНИЈА БАРА ЕКСПЕРТИ: „По новиот закон граѓаните на Западен Балкан се привилегирани“

Од септември повисоки плати за вработените во образованието

Од септември повисоки плати за вработените во образованието

ЗАРАБОТИЈА МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ: Како руски компании ќарија на американски санкции кон Иран и Венецуела

ЗАРАБОТИЈА МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ: Како руски компании ќарија на американски санкции кон Иран и Венецуела

ГЕРМАНЦИТЕ ДАДОА ТОЧНА ПРЕСМЕТКА: Еве колкава месечна плата ве прави богат човек

ГЕРМАНЦИТЕ ДАДОА ТОЧНА ПРЕСМЕТКА: Еве колкава месечна плата ве прави богат човек