18 Февруари, 2020
0.0170

Кој ќе седне во министерската фотелја за странски инвестиции?

Објавено во: Економија 23 Август, 2019

Ибрахим Дехари е предложен за нов министер за странски инвестиции.

Професорот од Тетовскиот Универзитет, Дехари е предлогот на претседателот на ДУИ Али Ахмети до премиерот Зоран Заев за нов министер за странски инвестиции.

Дехари доаѓа на местото на разрешениот Зоран Шапуриќ. Тој е кадар на ДУИ,  потекува во селото Гајре, потпретседател е на тетовскиот огранок и сопственик на ресторанот „Ара“ во Тетово.

Можеби ќе ве интересира

ПРОМЕНИ КАЈ ВАЛУТИТЕ: Еврото падна во однос на доларот

ПРОМЕНИ КАЈ ВАЛУТИТЕ: Еврото падна во однос на доларот

ШВАЈЦАРИЈА ЛИДЕР: Oва се најскапи држави за живот

ШВАЈЦАРИЈА ЛИДЕР: Oва се најскапи држави за живот

Бирото за регионален развој реагира за ревизорскиот извештај

Бирото за регионален развој реагира за ревизорскиот извештај

Познато на кое место во Македонија ќе влезе интерконекторот од Грција

Познато на кое место во Македонија ќе влезе интерконекторот од Грција

Мицкоски: Ќе ги поврземе Скопје и Битола со автопат, ќе се патува само час и пол

Мицкоски: Ќе ги поврземе Скопје и Битола со автопат, ќе се патува само час и пол

Германскиот суд забрани отворање на фабрика за 12.000 работници

Германскиот суд забрани отворање на фабрика за 12.000 работници

Од која трговија на мало во Македонија се прават милиони евра?

Од која трговија на мало во Македонија се прават милиони евра?

Томислав Тунтев сработи без добивка и со поголеми расходи

Томислав Тунтев сработи без добивка и со поголеми расходи

ОД ПОЛНОЌ ПОСКАПЕА: Еве ги цените на бензините и дизелот за неделава

ОД ПОЛНОЌ ПОСКАПЕА: Еве ги цените на бензините и дизелот за неделава