19 Јули, 2019
0.0185

Кој вложи 97.500 евра во акции на „Европа“?

Објавено во: Финансии 27 Март, 2019

Шпедиторската компанија „Макошпед“ вложи 97.570 евра во акции на скопската кондитерска индустрија „Европа“.

Ова го потврди „Макошпед“ објавувајќи ја оваа информација на Македонската берза за хартии од вредност.

Со овој потег менаџментот на „Макошпед“ сега  поседува 19,9 отсто од акциите со право на глас.

Детали за темава читајте тука.

Можеби ќе ве интересира

Цени од кои „боли“ глава

Цени од кои „боли“ глава

Сезонски работи од кои можете да заработите

Сезонски работи од кои можете да заработите

Ребалансот на буџетот се подготвува, зборот на Заев ќе е последен

Ребалансот на буџетот се подготвува, зборот на Заев ќе е последен

Колку граѓани аплицирале за социјална пензија?

Колку граѓани аплицирале за социјална пензија?

УЈП: Заклучно со 15 јули скенирани се вкупно 2,993,788 фискални сметки

УЈП: Заклучно со 15 јули скенирани се вкупно 2,993,788 фискални сметки

ДУИ бара од Заев да ја стави Бежовска за министер

ДУИ бара од Заев да ја стави Бежовска за министер

Поради Германците во овој српски град скокнаа цените на становите

Поради Германците во овој српски град скокнаа цените на становите

Анѓушев на средба со ММФ: Економијата расте, невработеноста опаѓа

Анѓушев на средба со ММФ: Економијата расте, невработеноста опаѓа

Мали даноци - големи неданочни и парафискални давачки

Мали даноци - големи неданочни и парафискални давачки