20 Март, 2023
0.0293

КОЈА Е МИСТЕРИОЗНАТА ДОКТОРКА МАРИЈАНА? После нејзиниот третман Новак го продолжи своето учество во Австралија - ЕВЕ ВО ШТО Е ТАЈНАТА

Објавено во: Свет 27 Јануари, 2023

Добивај вести на Viber

Маријана Ковачевиќ стана позната како доктор кој им помага на најголемите спортски ѕвезди брзо да закрепнат и што поскоро да се вратат на терените.

Последен на списокот на луѓе на кои им помогнала е Новак Ѓоковиќ! Д-р Маријана е забележана дури и во Новак бокс во Мелбурн, а причина за тоа е фактот што многу му помогна да остане на Австралија Опен.

Во еден момент се чинеше дека Новак толку тешко ќе може да го „истурка“ турнирот до крај, а потоа во целата приказна се вклучи и познатата докторка.

- По моите третмани, мускулот е целосно нов. Нема трага од претходна повреда. Бидејќи мускулот е потполно нов - нема лузни, сенки, фиброза, нема можност за повторување на повредата, тоа е втората точка од револуционерната метода. На крајот од терапијата се прави скенирање за да се потврди тоа. Значи, поентата е да се постигне целосна регенерација на мускулите - вели таа во интервју за ТВ Прва.

По овој третман, закрепнувањето трае значително помалку време.

- Терапиите се толку силни што еден час терапија заменува една недела третман со која било метода во светот. Затоа, ако кажат дека треба да мирува еден месец, ќе го решам проблемот за четири часа - објасни Маријана.

Курир спорт

Фото: Принтскрин Курир.рс

Можеби ќе ве интересира

СРЕДБАТА МЕЃУ ПУТИН И КСИ ПОВАЖНА ОТКОЛКУ ШТО ИЗГЛЕДА - внимателно ќе се разгледа кинескиот план за мир во Украина

СРЕДБАТА МЕЃУ ПУТИН И КСИ ПОВАЖНА ОТКОЛКУ ШТО ИЗГЛЕДА - внимателно ќе се разгледа кинескиот план за мир во Украина

ПОГЛЕДНЕТЕ МУ ЈА РАКАТА, ПУТИН МОЖЕБИ ПРАТИЛ ДВОЈНИК ВО МАРИУПОЛ - еве што забележа професор од Оксфорд

ПОГЛЕДНЕТЕ МУ ЈА РАКАТА, ПУТИН МОЖЕБИ ПРАТИЛ ДВОЈНИК ВО МАРИУПОЛ - еве што забележа професор од Оксфорд

Која европска земја не сака да прати оружје во Украина?

Која европска земја не сака да прати оружје во Украина?

Израелски министер од Париз порача дека Палестинците не постојат

Израелски министер од Париз порача дека Палестинците не постојат

Потона рејтингот на Макрон

Потона рејтингот на Макрон

Полски амбасадор: Русија граба територии и деца, ако Украина не се одбрани, Полска ќе мора да влезе во војната

Полски амбасадор: Русија граба територии и деца, ако Украина не се одбрани, Полска ќе мора да влезе во војната

„ОВА Е ЛАГА, ОВА Е САМО ШОУ“: При посетата на Мариупол, Путин „слушна“ и забелешки (ВИДЕО)

„ОВА Е ЛАГА, ОВА Е САМО ШОУ“: При посетата на Мариупол, Путин „слушна“ и забелешки (ВИДЕО)

ЌЕ ДОБИЕ ЛИ РУСИЈА ПОНУДА КОЈА НЕ СЕ ОДБИВА: Кси Џинпинг во посета

ЌЕ ДОБИЕ ЛИ РУСИЈА ПОНУДА КОЈА НЕ СЕ ОДБИВА: Кси Џинпинг во посета

ЈА ИМА ЛИ МАКЕДОНИЈА НА ЛИСТАТА НАЈСРЕЌНИ ЗЕМЈИ? Еве што вели овогодинешниот извештај и кои се најсреќните земји за живеење

ЈА ИМА ЛИ МАКЕДОНИЈА НА ЛИСТАТА НАЈСРЕЌНИ ЗЕМЈИ? Еве што вели овогодинешниот извештај и кои се најсреќните земји за живеење