19 Август, 2019
0.0173

Која фирма е најголем должник на државата?

Објавено во: Економија 12 Август, 2019

ТЕ-ТО АД Скопје е најголемата фирма должник кон државата. Ова го потврдуваат податоците од последната листа на должници на Ујп.

Според официјални податоци, бизнисите и граѓаните должат над 160 милиони евра за даноци и придонеси.

Дел од листата должници кон државата и овој пат се државни и јавни претпријатија а меѓи нив е МРТ, комуналните претпријатија од неколку општини.

Тука се и 11 Октомври Еурокомпозит АД Прилеп, потоа Бетон АД Скопје, Винарска визба Повардарие од Неготино и други.

Целата листа должници на УЈП погледнете ја тука.

Можеби ќе ве интересира

Како „Макпетрол“ ја зголеми продажбата, а ја намали добивката?

Како „Макпетрол“ ја зголеми продажбата, а ја намали добивката?

Денес ќе се одлучува: Што по царинските забрани од Косово?

Денес ќе се одлучува: Што по царинските забрани од Косово?

ГЕРМАНИЈА БАРА ЕКСПЕРТИ: „По новиот закон граѓаните на Западен Балкан се привилегирани“

ГЕРМАНИЈА БАРА ЕКСПЕРТИ: „По новиот закон граѓаните на Западен Балкан се привилегирани“

Од септември повисоки плати за вработените во образованието

Од септември повисоки плати за вработените во образованието

ЗАРАБОТИЈА МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ: Како руски компании ќарија на американски санкции кон Иран и Венецуела

ЗАРАБОТИЈА МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ: Како руски компании ќарија на американски санкции кон Иран и Венецуела

ГЕРМАНЦИТЕ ДАДОА ТОЧНА ПРЕСМЕТКА: Еве колкава месечна плата ве прави богат човек

ГЕРМАНЦИТЕ ДАДОА ТОЧНА ПРЕСМЕТКА: Еве колкава месечна плата ве прави богат човек

Милионски суми: Колку му пораснаа приходите од продажба на Оилко

Милионски суми: Колку му пораснаа приходите од продажба на Оилко

СЕ ПРОДАВААТ СИТЕ УДЕЛИ: Кој ја стави на продажба гасната централа во Логоварди

СЕ ПРОДАВААТ СИТЕ УДЕЛИ: Кој ја стави на продажба гасната централа во Логоварди

„Фајненшл тајмс“ открива како стоиме со странски инвестиции во однос на регионот

„Фајненшл тајмс“ открива како стоиме со странски инвестиции во однос на регионот